Лікар Комаровський порадив, які ліки мають бути в аптечці на випадок коронавірусу

Відомий український лікар Євген Комаровський розповів, які ліки повинні бути в аптечці, щоб допомогти собі при захворюванні коронавірусом. Він записав відеоінструкцію самопорятунку при COVID-19, в якій зазначив, що в світі немає ліків від нього, але допомогти полегшити симптоми можуть давно відомі ліки.

Насамперед, він наголосив, що при перших симптомах ГРВІ не можна припиняти вживати ліки від хронічних захворювань, а деяким потрібно збільшити дозу.

Крім того, потрібно мати в аптечці ліки, які не використовуються повсякденному житті.

Жарознижувальні засоби:

1. Парацетамол. Максимальна кількість 1,5 г = 1500 мг на добу для дорослої людини.

2. Ібупрофен. 1,2 г = 1200 мг за добу – доза для дорослої людини.

Якщо вони не діють, необхідно звернутися до лікаря, а також пити більше рідини.

Засіб для пероральної регідратації

Лікар дав рецепт засобу для пероральної регітратаціі. Як виявилося, його можна приготувати самостійно, і при достатньому вживанні крапельниці не знадобляться.

Рецепт засобу для пероральної регідратації:

  • звичайна кухонна сіль – 3 г
  • звичайний цукор (сахароза) – 18 г
  • вода – 1 л

Біль у горлі

При болю в горлі можна використовувати симптоматичні засоби для полегшення (вони не лікують, але буде легше). Можна використовувати більшість спреїв, льодяників і таблеток для полегшення симптомів.

Сухий кашель

Комаровський відзначає, що з ліками від сухого кашлю потрібно бути більш обережним. Найкраще багато пити рідини, тоді ніякі відхаркувальні засоби не потрібні.

Щоб зменшити ризик захворіти коронавірусом з ускладненнями Комаровський радить дихати чистим свіжим повітрям, пити багато рідини, дивитися гарне кіно і промивати ніс сольовими рідинами при ускладненому диханні.

Якщо ви не можете дихати носом, вам знадобляться судинозвужувальні препарати. Комаровський радить у такому випадку використовувати оксиметазолін. Його можна використовувати раз на 15 годин і не більше 5 днів поспіль.

“У більшості випадків організм здатний сам справитися з вірусом, йому тільки потрібно створити гарні умови для цього”, – підсумував Комаровський.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *