Лікар-епідеміолог: Дельта захопить Україну протягом кварталу

Незабаром Дельта-штам коронавірусу витіснить інші мутації і почне домінувати в Україні. Ризик важкого перебігу хвороби для невакцинованих громадян збільшиться в рази. Вірус поширюватиметься через низку причин. Ефективно зупинити його зможе тільки локдаун, який напевно буде введено. Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповів лікар-епідеміолог Сергій Кравченко. 

Традиційна діагностика COVID-19 ускладнилась. Раніше був специфічний симптом коронавірусу – відсутність відчуття смаку та запаху. Але для штаму Дельта це не характерно. Діагностика ускладнюється ще й тим, що є додатковий симптом – риніти. Через це коронавірус можна переплутати з іншими гострими респіраторними хворобами – грип, парагрип, аденовірус, ГРВІ тощо. Це ускладнює проведення диференційної діагностики.

Для інфекційних хвороб кордонів немає. Тому потрапляння штаму Дельта на територію України було тільки питанням часу.

Протягом кварталу штам Дельта витіснить інші штами і буде переважати. Тому що він більш агресивний, він уражує молодших людей, дітей. Значно скоротився інкубаційний період – з 14 до 3 діб. Суттєво збільшилося базове репродуктивне число, тобто заразність.

Тому восени штам Дельта переважатиме не лише в Європі та Азії, а й в Україні.

Штам Дельта приніс нам неприємний сюрприз у вигляді зниження епідеміологічної ефективності вакцин. Наразі вакцини убезпечують пацієнтів від тяжкого перебігу хвороби, від шпиталізації, від летального випадку. Але вакциновані пацієнти можуть хворіти на коронавірусну хворобу, яка викликана штамом Дельта.

Якщо вакциновані хворіють навіть у легкій формі, вони беруть участь у епідеміологічному процесі, у поширенні інфекції. Вони можуть заражати інших громадян.

Тому навіть щепленим потрібно додатково дотримуватися протиепідемічних заходів – використовувати маски, дотримуватися соціальної дистанції, уникати місць скупчення людей.

Зараз усіх вакцин, які використовуються в світі від коронавірусу, налічується 17. Вони досі зберігають свою специфічність і убезпечують пацієнтів від тяжкої форми хвороби, шпиталізації та смерті. Так само і вакцини, які використовуються в Україні.

На Україну чекають локдауни

Дослідження, яке в нас анонсували, про те, що начебто 40% українських громадян уже мають антитіла до коронавірусу, не витримує жодної критики. Ніхто не знає, як проводилося це дослідження, наскільки воно репрезентативне.

Що стосується пацієнтів, які є імунними і мають відповідний імунітет завдяки тому, що вони перехворіли або вакцинувалися, то, на жаль, їх недостатньо для формування колективного імунітету.

Зважаючи на те, що епідеміологічна ефективність вакцини значно знизилась, епідеміологічний хвіст буде тягнутися доволі довго. Тобто люди будуть продовжувати хворіти, навіть якщо в нас буде провакциновано 100% населення.

Чому вони будуть хворіти? До 5% населення у нас сповідують антивакцинальні настрої, тобто не будуть вакцинуватися за жодних обставин. 2% населення мають протипоказання до вакцинації. Плюс певний відсоток вакцинованих також хворітиме.

Під час зміни погодних умов настане сприятливий період для розповсюдження вірусу. Як наслідок буде зростання захворюваності та смертності.

Єдиним інструментом стримування інфекції є запровадження жорстких обмежувальних заходів. Я думаю, що в осінньо-зимовий період будуть жорсткі карантини, Дельта-локдауни.

disclaimer_icon

Важливо: контент, розміщений на цій сторінці OBOZREVATEL, є результатом творчих досліджень автора: він може не мати медичної освіти або наукового ступеня. Текст не перевіряється фахівцем у галузі медицини на предмет точності, збалансованості, об’єктивності. Деякі публікації містять подробиці лікування або застосування лікарських препаратів. Ця інформація не є керівництвом до дії й повинна бути використана тільки після обговорення з вашим лікарем. OBOZREVATEL не закликає застосовувати або поширювати будь-які лікарські препарати, способи лікування й види медичних послуг.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram