Лавров назвав дії Варфоломія “провокацією за підтримки США”

На думку очільника МЗС РФ Сергія Лаврова, дії Вселенського патріарха Варфоломія із надання автокефалії православній церкві в Україні це провокація, яку підтримують Сполучені Штати.

Про це повідомляється на сайті МЗС Росії.

“Український патріархат не повертався спиною до Російської православної церкви тому, що Українська православна церква Московського патріархату виступає проти тих провокацій, які зараз затіває Патріарх константинопольський Варфоломій при прямій публічну підтримку з Вашингтона”, – обурився Лавров.

На думку російського міністра, для проведення такої “провокації” залучили дві “розкольницькі церкви”, маючи на увазі Українську православну церкву Київського патріархату та Українську автокефальну православну церкву.

 “В інтересах цієї провокації, скликавши днями Священний Синод в Константинополі, патріарх Варфоломій визнав канонічними і зняв анафему з двох ієрархів, які очолюють ці розкольницькі церкви”, – додав Лавров.

Фактором на користь теорії про прихильність Вашингтона до нинішніх церковних подій Лавров назвав заяви щодо цього спецспредставника США з питань врегулювання конфлікту на Донбасі Курта Волкера.

Спеціальний представник Держдепу США з питань України Курт Волкер заявив, що США підтримують прагнення українців мати власну єдину помісну церкву.

Волкер зазначив, що рішення Вселенського патріарха Варфоломія про підтримку надання автокефалії Українській церкві є релігійним рішенням.

“З американської точки зору, єдине, що ми можемо сказати, що ми віримо у принцип релігійної свободи. Наша країна ґрунтується на цьому, і тому ми підтримуємо прагнення будь-яких людей сповідувати їхню релігію так, як вони бажають, і мати свободу та визнання, і робити це мирно”, – заявив спецпредставник США.

 “Я сподіваюся, що не буде протестів і насильницьких дій, організованих в результаті цього рішення. Я думаю, це буде трагедією побачити це”, – підкреслив він.

Волкера також запитали про попередження вд представників Російської православної церкви, що незалежніть Української церкви призведе до насильства в Україні.

“Це трагедія що ви маєте релігійних лідерів, які говорять про звернення до насильства. Це буде жахливий випадок, і ми, безумовно, не хочемо бачити це”, – відповів спецпредставник Держдепу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *