Кияни вклали у Театр на Подолі втричі більше, ніж Roshen – “Схеми”

Сума грошей з бюджету столиці, вкладених в Театр на Подолі втричі перевищує меценатський внесок корпорації Roshen.

Про це йдеться у розслідуванні програми “Схеми”, передає “Радіо Свобода“.

 Журналісти зауважили, що не змогли знайти дані про фінансування театру з бюджету Києва за весь період, починаючи з 1992 року, бо нібито частина з них втрачена під час Революції гідності.

“У зв’язку з подіями, що відбулися під час проведення масових акцій громадського протесту в 2013-2014 роках, інформацію щодо фінансування з бюджету міста Києва об’єктів капітального будівництва до 2014 року в департаменті фінансів втрачено”, – відповіли у департаменті фінансів Київської міської адміністрації на запит редакції.

Через це вони проаналізували наявні дані бюджетних коштів з 2000 по 2015 рік з урахуванням зміни курсу долара та прийшли до висновку, що ця сума втричі перевищує внесок Roshen, розміром 174 мільйони гривень.

Зазначається, що до цього часу корпорація не була меценатом реконструкції театру.

“Протягом 15 років на реконструкцію театру в бюджеті закладалися різні суми. Найменше у 2014 – 434,6 тисячі гривень, найбільше у 2006 – 35 мільйонів. Загальна сума із 2000 по 2015 роки складає 103,75 мільйона гривень. А це всього на третину менше за 174 мільйони заявленого внеску “Рошену”, – йдеться у повідомленні.

 

 Журналісти порахували, що у доларовому еквіваленті, з урахуванням зміни курсу, протягом періоду фінансування театру з бюджету Києва виділили 17,61 мільйона доларів. Внесок Roshen склав 6,8 мільйона доларів.
 

 В “Схемах” запитали у президента Петра Порошенка, чому під час офіційного відкриття він подякував лише Roshen.

“Звертайтеся до Roshen, нехай вони дадуть вам відповідь. Все просто. Я думаю, що ви маєте неточну інформацію. Перевірте, і я теж перевірю”, – відповів президент.

Крім того, журналісти відправили запит кондитерській корпорації з питанням, чому на інформаційній табличці будівлі йдеться лише про кошти корпорації, витрачені на реконструкцію театру.

“Інформація, пов’язана із зазначеною реконструкцією у період до появи мецената не стосується корпорації Roshen”, – йдеться у відповіді прес-служби.

Колишній начальник Головного управління культури та мистецтв Олександр Биструшкін заявив, що міські бюджетні кошти не завжди освоювалися в запланованому обсязі, а влада керувала будівництвом неефективно.

“Ми хотіли його відкрити в 2007 році. І відкрили б. Тому що до літа, коли відбулись перевибори, і Черновецький зі своєю розчудесною молодою командою прийшов до влади, то там уже було на 80 відсотків збудовано. Такі господарники прийшли… Чагарники повиростали на тій недобудові”, – сказав він.

Крім того, “Схеми” поцікавилися у СБУ про результат розслідування у справі 2011 року про розкрадання понад двох з половиною мільйонів гривень під час реконструкції театру.

 

 “В Головному управлінні відсутня інформація щодо стану розслідування означеної кримінальної справи та можливого притягнення будь-яких осіб до кримінальної відповідальності. Головним управлінням матеріали направлені до прокуратури Подільського району (на даний час Київська місцева прокуратура №7)”, – відповіли в СБУ.
 

 Зазначається, що керівник прокуратури №7 передав запит до Нацполіції. А у Нацполіції повідомили, що не мають такого провадження.

Як відомо, восени 2016 року киян обурив фасад нової будівлі Київського драматичного театру (так званого Театру на Подолі), зведеного на Андріївському узвозі.

Кондитерська корпорація “Рошен” виділила на цю реконструкцію 165 мільйонів гривень.

29 листопада 2016 року  фасад нової будівлі театру відкрили. 

26 вересня прес-служба корпорації Roshen повідомила, що проектна документація з реконструкції Театру на Подолі отримала позитивний висновок Української державної будівельної експертизи.

29 вересня Держархбудінспекція України прийняла в експлуатацію скандальну будівлю Театру на Подолі.

А 9 жовтня у столиці відбулося офіційне відкриття скандального “Театру на Подолі”. 

Після цього мер забув про свою обіцянку не вводити театр в експлуатацію без згоди громади і сказав, що суперечки щодо Театру на Подолі припиняться, коли почнуться вистави.