Кузьмі було б 49 років: головні цитати, пісні про кохання і факти з життя Скрябіна

У четвер, 17 серпня, лідеру українського гурту “Скрябін” Андрію Кузьменко виповнилося б 49 років.

У день народження співака і народного улюбленця  згадаємо вражаючі факти, кращі цитати і найтепліші пісні Кузьми.

Більше двох років минуло з моменту трагічної загибелі Андрія. Однак багато українців зізнаються, що досі не можуть звикнути до того, що музикант більше не підбадьорює їх своїми піснями і поезією, не пише нових книг і не троллит українських чиновників іронічними роликами в мережі.

Кузьма був народним героєм і цей образ, як відомо, він створив не тільки актуальними з року в рік словами, а й ділом.

Його слова давно розібрали на цитати. Кузьма запам`ятається нам людиною, яка завжди говорить те, що думає. Незалежно від того, в яке місто країни він приїздив з концертом, він не приїздив просто як співак. Він приїздив як Друг, ставав другом для кожного. 

1. П’ятий раз поспіль ми щось думаємо, малюємо у своїй голові, приходить черговий чувак і все, що він говорить по телевізору можна перекласти трьома-чотирма словами, самі знаєте, якими.

2. Якщо немає націоналізму, немає нації, я так до цього ставлюся. Націоналізм має бути не агресивний, він повинен бути дипломатичний, інтелігентний, і тоді я його підтримую.

3. Я не знаю визначення опорів, опір є, або його нема. Потрібно чинити опір, якщо тебе хочуть злизати, стерти з твоєї землі.

4. Невідомий вірус безпідставної брехні жив в мені до тридцяти п’яти років і не пропускав жодного сприятливого моменту, щоб ним скористатися. Важко і дорого платив я за користування цим злом, але перемогти його не міг.

5. Колись Васильович провалився під лід під час зимової рибалки, і тато, рятуючи його, півгодини лежав біля нього на льоді і бухав з ним коньяк, поки підспіла допомога.

6. Легше сказати, чим там не пахло, аніж охопити всю низку ароматів, які окутали всіх присутніх.

7. При ньому жилося еквівалентно до інтелектуальних здібностей кожного персонажа. Тупіші пахали, мудріші кайфували. Мене такий розклад дуще тішив, і я користувався всіма бонусами другої частини аксіоми.

8. Якби я знав про то, як пройдуть мої наступні півтора роки в армії – то попросився би зразу після школи.

9. На хера мені ноти – то питання іншого характеру. Я поняття не мав, як грати на цьому оргазмотворчому інструменті і з кожним подихом в мене темніло в очах.

10. Ніхто з тих марсіанів (представників влади – «КОРИСНО PRO») не хоче добра людям, які живуть у цій країні. Вони переймаються тільки виключно своїми високими матеріями. У них є своя планета, свої машини, свої номера. Вони придумують закони, а самі є недоторканими

11. Моя свідомість проки нулася вже в вагоні від усвідомлення того, скільки живих істот і в яких позах, може транспортувати цей вагон.

12. За той час, що ми вошкалися, ворог міг встигнути захопити всю країну, і пройти по Красній площі з переможним парадом.

13. Людям має приносити задоволення обрана ними професія.

14. Якби середньостатистичний громадянин радянського союзу побачив передачу від Роминої мами, він би застрілився на місці, подумавши, що проморгав прихід комунізму.

15. Мама плакала, тато сумно дивився на своє чадо, яке опозорило родину і не змогло навіть по людськи присягтися Батьківщині на вірність.Фотографії з присяги завжди були присутні у дємбєльських альбомах всіх мужиків, обведені рамочками, квіточками, якорочками і зірочками, підкреслюючи всю серйозність проробленого вчину.В мене такої фотографії НЕМА, як, зрештою, і самого дємбєльського альбому. Замість неї в історії хвороби в нашому медпункті , перший раз в історії армії була написана фраза – “Упал в обморок, прінімая прісягу на вєрность Родінє”.

16. Я побачився з мамою і татом. Вони виглядали в той момент так красиво, як ніколи. Можливо я скучив за ними, і нарешті побачив то, чого раніше не помічав.Наприклад то , що в мами з’явилися нові зморшки біля очей, а в тата нові сиві пасма щетини на бороді .

17. Захист Батьківщини треба було почати з граблями в руках.

18. Віскі з колою і з льодом. Вона заходить в горло так, ніби казковий водопад з верхівок гір вливається у хвилі фйорду. Верхнє піднебіння зморщується від насолоди так, як зжимається ваша дупа в момент вільного падіння на американських гірках. Всі рецептори ротової порожнини кричать «Ура!» «УРА!»… І тихо вмирають разом з інтелектом, для того щоб завтра зранку встати і відчути різкий запах тисячі невидимих котів, які нагадили вам на зуби. Щелепи починають дрібнесенько цокотати від передсмаку наступаючого оргазму. Це алкоголізм.

19. …він не хотів брехати, а тим більше – говорити правду…

20. …райський еліксир, який додавав сили і хоч якоїсь сраної надії..

21. Треба було вичекати, дати потомитися у киплячому казані емоцій, відчути бажання, захвилюватися і врешті-решт, розлізтися солодким киселем.

22. Перші дні війська довгі, як полярні зими. Таке враження, що зранку тобі було вісімнадцять, а ввечері — вже за сорок.

23. Краще бути оптимістом, який нічого не знає, ніж загинатися і ростити собі горб від того, що навколо самi проблеми.

24. Українці вибирають такого, що спочатку з вазеліном, а потім уже без вазеліна, шоб пожошче. Такий собі садомазохізм в генах…

25. Саме основне — не гамнити тим, хто навколо тебе.

26. Моя батьківщина — то машина.

27. Патріотичні пісні треба писати весь час, а не тоді, коли їх писати треба. Бо до того, як в країні таке сталося, ніхто їх не писав, а зараз всі стали такими патріотами — понадівали собі вишиванки і поналіплювали їх на машини. Їх ще «вишиватниками» називають. Начепив вишиванку — і вже думаєш, шо все помінялося. Та вишиванка має бути десь глибше, зашита мамою і татом…

28. Нейтральним бути точно не можна.

29. То є біда нашого народу, що ми є «тєрпіли».

30. Політики — люди з інакшої планети, вони закони придумують для нас, щоб нас, як отару тримати в якомусь периметрі.

“Чим більше хочеш взяти від життя – тим менше воно хоче тобі це дати”

Те, що співак завжди був всім серцем з Україною і останні місяці життя активно допомагав українським військовим, не було секретом і до трагедії. Однак лише через якийсь час стали відомі масштаби його неафішованої волонтерської діяльності.

“З мене вояка ніякий. З моїми грижами, вирізаними мізками я там буду рівно півгодини і на тому закінчиться моя бравада військова. А в тилу я досить потужний чувак”, – зізнавався він в інтерв’ю Каті Осадчій.

Навіть після смерті Кузьми українські бійці отримували його допомогу. Так на Донбас до українських військових відправився і позашляховик, в покупці якого лідер “Скрябін” брав участь буквально напередодні ДТП.

“Можна опустити руки, сказати: немає грошей, немає бажання… А можна засукати рукава і вже зараз починати будувати своє майбутнє!

Товариш Кузьми Андрій Великий в своїх бесідах з журналістами називав виконавця “одним з найголовніших волонтерів України”.

“Найзворушливішим моментом стало, коли він прийшов до шпиталю в листопаді в Києві, побачив, що там взагалі немає місць, солдати лежать в коридорах. І тих, кого можна було, почав брати до себе додому” – розповів Великий.

Однак про це Кузьма не завжди говорив навіть в своїх інтерв’ю, був упевнений, що благодійність закінчується, як тільки про неї починають говорити.

“Та людина, яка допомогла зрозуміти, що ми українці єдині, це не чоловік. Це баба, та й то не справжня, а гумова. Ми можемо цього гада надути, а можемо спустити”

У музиці і творчості Кузьма був не менше скромним і ніколи не рвався попереду інших. Можливо тому сьогодні існує безліч недооцінених робіт артиста.

Далеко не всі знають, що за життя співак встиг знятися більш ніж у 60 кліпах і записати близько 20 студійних альбомів. Як це часто буває, деякі маловідомі пісні Кузьми знайшли друге життя вже після його смерті.

Співак був справжнім сім’янином, дбав про рідних і практично не дозволяв проникнути об’єктиву папараці за щільну завісу особистого життя.

З дружиною Світланою Кузьма виховував дочку Марію-Барбару. У своїх інтерв’ю музикант зізнався, що дуже задоволений поведінкою і вихованням своєї допитливої ​​дівчинки.

“Кожен поважаючий себе українець повинен хоч раз в житті посадити дерево, виростити сина і з’їздити в Єгипет”

Сьогодні, наскільки відомо, Марія-Барбара – студентка медуніверситету ім. Богомольця. До слова, і сам Андрій був за освітою медиком.

Після смерті чоловіка Світлана Бабійчук заснувала благодійний фонд і стала допомагати дитячим будинкам, лікарням, а також українським військовим, як це робив Кузьма.

Незадовго після звісток про загибель співака в мережі почали говорити про замах. Версія, що автомобільна аварія була невипадковою подібно сніговій кулі набирала вагу.

“Якщо у вас немає гармонії – то беріть гармонь і гармонуйте!”

Пізніше ці припущення прокоментував відомий український гонщик і автолюбитель Олексій Мочанов. Він запевнив українців, що випадок з Кузьмою – смертельне ДТП.

Слова пісень Андрія Кузьменка неймовірно прості, разом з цим і вражаюче актуальні. Після смерті Кузьми десятки українських колективів записали свої кавер-версії його хітів, які пізніше представили на концерті пам’яті музиканта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *