Крок у прірву. Концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі перевищила 415 ppm
На Землі офіційно досягнутий ще один тривожний показник руйнівного впливу людства на навколишнє середовище – вміст CO2 в атмосфері перевищив 415 ppm.
Такі показники зафіксовані вперше в історії людства, на планеті вже мільйони років не було таких показників вуглекислого газу, пише Science Alert .
У суботу концентрація CO2, зафіксована в обсерваторії Мауна-Лоа на Гаваях дослідниками з Інституту океанографії ім. Скріппса, досягла 415,26 проміле – це останній з страшного ряду кліматичних порогів, через які переходило людство в останні десятиліття.
Лише кілька років тому забруднення атмосфери зросло до 400 ppm CO2, а зовсім недавно воно досягло 410 ppm (у 2017 році). Після цього рекордного сплеску вчені знали, що показник 415 частин на мільйон в 2019 році був майже неминучим.
“Середній темп зростання залишається на високому рівні. Збільшення в порівнянні з минулим роком, ймовірно, складе близько трьох частин на мільйон, тоді як останнє середнє значення склало 2,5 проміле. Ймовірно, ми спостерігаємо вплив м’яких умов Ель-Ніньо на тлі триваючого використання викопного палива”, – сказав директор програми Scripps по CO2 Ральф Кілінг.
Зовсім недавно, в 1910 році, вміст CO2 в атмосфері становив 300 частин на мільйон – вище, ніж було протягом приблизно 800 000 років, – але протягом наступного століття він збільшився ще на 100+ частин на мільйон, оскільки рівні забруднення різко зросли.
Якщо вуглецеве забруднення в нашій атмосфері буде ставати все сильніше, все більше і більше тепла буде затримуватися на Землі, що зробить майбутнє глобального потепління схожим на щось з далекого минулого планети – сотні мільйонів років тому.
В останній раз, коли на Землі були подібні рівні CO2 в атмосфері, на Південному полюсі були дерева.