Колишній головний санітарний лікар України Святослав Протас: Карантин не зупинить пандемію

З настанням тепла і збільшенням світлого дня динаміка коронавірусу в Україні різко піде на спад, загальнонаціональний карантин скасують. Літо буде етапом перепочинку, однак восени вірус може повернутися із більшою силою – сказав у інтерв’ю OBOZREVATEL колишній головний санітарний лікар України Святослав Протас.

– Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець визнав, що кількість хворих і жертв від коронавірусу в Україні зростатиме. До яких цифр готуватися? Коли досягнемо піку?

– Перед тим як робити прогнози, слід розуміти, як відбувається клінічний процес. Циркуляція збудника між вірусом і живою істотою припиняється, коли перемагає збудник, повністю знищуючи живу істоту. Або ж перемагає істота, якщо має захист від збудника. Таким захистом є наш імунітет. Він формується двома шляхами.

Перший – природнім шляхом, коли людина захворює, одужує і в неї з’являється імунітет, тобто антитіла до цього збудника. В майбутньому вона або не хворіє на цю хворобу, або ж хворіє, але в легкій формі.

Інший варіант, це коли імунітет здобувається штучним шляхом, так звана вакцинація.

У випадку з коронавірусом на сьогодні немає ані специфічної терапії, ані профілактики. Тому маємо говорити тільки про один шлях захисту людської популяції – це природній імунітет.

Для того, щоб він сформувався, більшість населення має перехворіти і мати захист проти збудника. Тоді він припиняє циркуляцію і більше не вражає нових істот. Епідеміологічна наука каже, що колективний імунітет формується тоді, коли його здобувають 30-70% людей. Тоді в суспільстві формується імунний прошарок, який дозволяє припинити циркуляцію будь-якого збудника, зокрема і коронавірусу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *