Коломойський про причину націоналізації Приватбанку: Порошенко хотів “1+1”

Ігор Коломойський розповів, у чому була вигода Петра Порошенко при націоналізації Приватбанку.

Про це він повідомив в інтерв’ю ЕП.

“Це довга історія. Гонтарева і Рожкова (Валерія Гонтарєва очолювала НБУ на момент націоналізації Приватбанку, і Катерина Рожкова – заступник голови НБУ – ЕП) доповіли йому, що в заставах Приватбанку є акції “1+1 Продакшн”, – стверджує Коломойський.

За його словами, до цього Порошенко з 2015 року вів тривалі переговори з Ігорем Суркісом про те, щоб купити у нього 25% акцій телеканалу, і був готовий заплатити близько 200 млн доларів.

Коломойський стверджує, що Гонтарева запропонувала “забрати Приватбанк”, що дозволило б Порошенку отримати блокуючий пакет.

“Але “1+1 Продакшн”- це не компанія, на якій ліцензія, а яка просто робить контент. Це звичайна продюсерська компанія. Його неправильно інформували, він – дурень – не розібрався”, – сказав Коломойський.

“У 2016 році він нічого не отримав. Коли розібралися, що це не те, за чим вони йшли, то Порошенко так кричав на Гонтареву, що викликали швидку допомогу. Він кидався на неї всім, що у неї на столі було і обзивав останніми словами…”, – розповів Коломойський.

“Порошенка обдурили. Замість того, щоб нормально купити у Суркісів пакет акцій, він у блуд вліз”, – резюмував олігарх.

Екс-власник “ПриватБанку” Ігор Коломойський назвав чинного президента України Петра Порошенка своєю маріонеткою та заявив, що той “спокутуватиме провину” за націоналізацію фінустанови. Про це Коломойський заявив у інтерв’ю “Економічній правді”.

“Він – просто моя маріонетка, і в останній місяць перед завершенням його повноважень виконуватиме все, що йому буде сказано. Він же вважав, що хтось його маріонетка. Я вважаю, що він – моя маріонетка. Робитиме все, що йому говорять. Щоб спокутувати свою провину. Він повинен вийти до українського народу і сказати, що за те, що він хотів поживитися чужою власністю, він влаштував націоналізацію “ПриватБанку” разом із Гонтаревою”, – сказав Коломойський.

Коломойський також звинуватив Порошенка в тиску на телеканал 1+1.

“Пакету “1 + 1″ в заставах Привату ніколи не було. Якщо ви пам’ятаєте, в кінці 2016 року 1+1 довго не продовжували ліцензію. Це Порошенко давав команду не продовжувати”, – додав Коломойський.

Щодо рішення суду про скасування націоналізації “ПриватБанку” Коломойський спрогнозував кримінальну відповідальність для чинного керівництва фінустанови.

“Зміниться менеджмент і воздасться тим, хто сьогодні керує “ПриватБанком” і завдає державі збитків. Воздасться – це вони понесуть кримінальну відповідальність і сядуть у в’язницю на довгі роки. Вони витрачали державні гроші попри наявні судові заборони – я маю на увазі витрати на аудиторів, юристів, розслідувачів. Були витрачені величезні гроші на незаконну розшукову діяльність”, – сказав Коломойський.

Читайте інтерв’ю повністюІгор Коломойський: Я вважаю, що Порошенко – моя маріонетка

18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.

Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного “Приватбанку” з ринку за участю держави.

Нагадуємо:

У грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів “Приватбанку”, найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію “Приватбанку”.

Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155,4 мільярда гривень.

У вересні 2018 року Окружний адміністративний суд Києва підтвердив правомірність прийнятого Нацбанком рішення про віднесення “Приватбанку” до категорії неплатоспроможних, відхиливши позов клієнта банку.

Економічна правда

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *