Клімкін: Я не пропонував застосовувати санкції щодо Шредера

Важливо запровадити санкції проти тих, хто займається просуванням проектів Путіна за кордоном, зокрема, Герхарда Шредера – найважливішого лобіста Путіна в усьому світі. Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін ніби то заявив газеті Bild, пише DW.com.

Пізніше з’явилася інформація 

Очільник МЗС України Павло Клімкін заявив, що не пропонував застосовувати санкції щодо екс-канцлера Німеччини Герхардта Шредера.

“Хочу внести ясність: я не пропонував застосовувати санкції щодо таких осіб, як Герхард Шредер. Хоча бути пильними потрібно – щоб Росія не просувала свої небезпечні проекти в Європі. Зрештою, ми всі разом почали дискусію”, – написав Клімкін.

 У світлі наростаючої напруги між західними країнами і Росією Клімкін закликав запровадити санкції проти колишнього канцлера ФРН Герхарда Шредера. За словами міністра, важливо ввести санкції проти тих, хто займається просуванням проектів Путіна за кордоном.

“Герхард Шредер – найважливіший лобіст Путіна у всьому світі. Тому слід перевірити, яким чином в цій ситуації може діяти Євросоюз”, – підкреслив глава українського МЗС.

Після того, як в 2005 році Шредер залишив пост канцлера ФРН, він став головою наглядової ради проекту “Північний потік”. Пізніше політик очолив і раду компанії “Північний потік-2”, а також раду директорів компанії “Роснефть”.

Як відомо, проект “Північний потік-2”  передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Керівники парламентів Польщі, Литви і Латвії підписали у Вільнюсі лист про те, що газопровід “Північний потік -2” спрямований на енергетичне узалежнення держав ЄС від Росії.

Уряд Німеччини підтримує будівництво газопроводу. Нещодавно канцлерка Ангела Меркель заявила, що проект слід розглядати з економічної, а не політичної точки зору.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *