Кіпрські компанії оскаржили конфіскацію коштів Януковича

Сім кіпрських компаній стверджують, що під час розгляду справи про конфіскацію $1,5 млрд оточення колишнього президента Віктора Януковича були допущені порушення законодавства.

Сім кіпрських компаній оскаржили в Апеляційному суді Донецької області рішення про конфіскацію $1,5 млрд оточення колишнього президента Віктора Януковича, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Видання отримало лист адвокатів Дмитра Щербини та Максима Коваленка, які представляють інтереси компаній Akemi management ltd, Aldoza investments ltd, Erosaria ltd, Opalcore ltd, Foxtron networks ltd, Loricom holding group ltd, Wonderbliss ltd.

Компанії стверджують, що під час розгляду справи і ухвалення рішення “було свідомо допущено кілька суттєвих порушень законодавства”.

Зокрема судовий розгляд відбувся таємно, без виклику іноземних інвесторів, до майна яких було застосовано спецконфіскацію, хоча, згідно з законодавством, треті особи, щодо майна яких застосовується спеціальна конфіскація, мають ті ж права, що й обвинувачені, ідеться в листі.

28 квітня в Раді національної безпеки України повідомили, що “Ощадбанк” розпочав процедуру конфіскації коштів Януковича і його оточення.

Президент України Петро Порошенко заявив, що гроші підуть насамперед на зміцнення армії.

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що рішення про конфіскацію ухвалив Краматорський міський суд Донецької області, опівночі 28 квітня закінчився термін подання апеляції. За його даними, заблоковані на рахунках Януковича кошти зберігалися як у вигляді грошей, так і у вигляді цінних паперів.

“Страна” з посиланням на джерела в ГПУ писала, що конфісковані у команди Януковича $1,5 млрд належали соратнику бізнесмена-утікача Сергія Курченка Аркадію Кашкіну.