Кінець ери пластикових пакетів: комітет підтримав законопроект у другому читанні

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав доопрацьований законопроект про заборону пластикових пакетів. 

Як відомо, в листопаді минулого року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект № 2051-1, який пропонує заборонити пластикові пакети.

У липні законопроект був підготовлений до другого читання, однак його передали на доопрацювання.

У листопаді законопроект направили на повторне друге читання. Тепер він був розглянутий і підтриманий профільним комітетом – комітетом з питань екологічної політики та природокористування.

“За результатами розгляду Комітет вирішив прийняти зазначений законопроект у повторному другому читанні і в цілому”, – йдеться на сайті комітету.

Міністр охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський в Facebook зазначив, що глава профільного комітету Олег Бондаренко проситиме парламент включити цей законопроект до порядку денного наступного тижня.

 

Кінець ери пластикових пакетів: комітет підтримав законопроект у другому читанні

Які обмеження пропонуються?
Цим законопроектом пропонується заборонити продаж легких і надлегких пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства товщиною до 50 мкм мікрометрів.

Крім цього пропонується заборонити продаж оксоразкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.

Пластикові пакети, які не відповідають цим вимогам, підлягають утилізації за рахунок суб’єкта господарювання, що купив їх.

Обмеження не будуть поширюватися на біорозкладні пакети, а також пакети, які використовуються для упаковки і (або) транспортування свіжої риби та м’яса (проте їх розмір обмежений – тільки до 225х345х450 ​​мм).

Також обмеження  не торкнуться пакетів для сипучих продуктів і льоду, для яких вони є первинної упаковки.

Штрафи

За безкоштовну роздачу пластикових пакетів пропонується ввести штрафи на суму від 1700 до 3400 гривень за перше порушення і від 3400 до 8500 гривень за повторне.

За поширення таких пакетів пропонують штрафувати на 8500 – 17000 гривень, а за повторне порушення – від 17000 до 34000.

Раніше розглядалася введення зазначених обмежень з 1 січня 2022 року, чи буде переглянута ця дата – поки невідомо.