Завод-виробник мінометів “Молот” став об’єктом шахрайських схем – “Марлін”

Державне підприємство “Маяк”, яке виробляє для української армії міномети “Молот”, стало об’єктом шахрайської схеми з доведення підприємства до банкрутства, повідомляє проект “Марлін”.

Виробник мінометів “Молот”, державне оборонне підприємство “Маяк”, унаслідок реалізації шахрайських схем із доведення підприємства до неплатоспроможності втратило приміщення, які захопила приватна структура й установила в них власні пости охорони. Про це йдеться в матеріалах досудового розслідування поліції Оболонського району Києва, повідомляє проект “Марлін”.

22–23 серпня 2018 року приватна фірма “Агат” за допомогою невстановлених осіб захопила цехи і приміщення публічного акціонерного товариства “Завод “Маяк” та організувала там власну охорону. За день до цього, 21 серпня, департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ухвалив у справі “Агат” проти Заводу “Маяк” постанову про проведення опису та арешту майна заводу через борги. Арештоване майно передавали на зберігання фірмі “Агат”.

Іншими фактами незаконного відчуження майна державного підприємства стали продаж боргу “Маяка” перед ліквідованим Всеукраїнським банком розвитку Олександра Януковича в розмірі 118,3 млн грн уже згаданій приватній фірмі “Агат” за 21,1 млн грн – суму в п’ять разів меншу, ніж сума заборгованості – і заволодіння кіпрською компанією Westdom Holdings Limited 15% статутного капіталу компанії “Маяк-Вестдом”, яка раніше належала підприємству, а також ще одна спроба тієї самої компанії з Кіпру заволодіти ще 35% статутного капіталу.

Унаслідок незаконного привласнення 15% статутного капіталу приватною структурою “Маяк” утратив контроль над діяльністю “Маяк-Вестдом” і зазнав збитків на суму 1,6 млн грн. “Маяк-Вестдом” належать приміщення площею17,5 м², які захопила фірма “Агат”.

Товариство з обмеженою відповідальністю “Агат” зареєстровано за тією самою адресою, що й “Маяк”; серед співзасновників “Агата” є підприємство “Маяк-Кап” – виробник одноразового посуду, яке також розташоване за однією адресою з “Маяком”. Власник “Маяк-Кап” Сергій Семовонік – близький друг Марії Перегудової, родички екс-керівника “Маяка” Олександра Перегудова, який керував заводом із середини 90-х років і пішов на пенсію в січні цього року. Також Семовонік у 2014–2015 роках був помічником нардепа від Блоку Петра Порошенка Михайла Гвоздєва, який пізніше пішов на керівну посаду в ДП “Антонов”, а потім очолив раду директорів “Української авіабудівної корпорації”, до складу якої входить завод “Маяк”.

“Маяк” відомий тим, що серед іншого виготовляє міномети “Молот”, які надійшли на озброєння в березні 2016 року. Уже в серпні 2016-го мінометники 72-ї окремої механізованої бригади заявили про несправність багатьох мінометів, проте в “Укроборонпромі” повідомили, що військові неправильно експлуатують їхню продукцію.

6 липня 2018 року через вибух “Молота” на полігоні в Рівненській області загинуло троє військових, дев’ятьох було поранено. Президент України Петро Порошенко доручив міністру оборони і начальнику Генштабу зупинити використання на навчаннях цих мінометів.

Про новий випадок вибуху міномета “Молот” стало відомо 25 вересня 2018 року, постраждало двоє українських військовослужбовців. За даними InfoResist, міномет вибухнув у 72-й окремій механізованій бригаді ЗСУ у районі проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі.

7 листопада 2018 року військова прокуратура Центрального регіону України заявляла, що слідство не має даних про погану якість мінометів “Молот”, із якими сталася низка інцидентів.

14 березня 2019 року стало відомо, що військова прокуратура Київського гарнізону почала розслідування за фактом заподіяння державі 7,2 млн грн збитків під час постачання Міністерству оборони України мінометів “Молот” для армії. З’ясували, що у підприємства не було оснащення для виготовлення всього комплектування для мінометів, тому завод співпрацював із групою фірм-постачальників, у діяльності яких було виявлено ознаки фіктивності.

За даними YouControl, Завод “Маяк” має майже 45 млн податкового боргу.

Більше читайте тут: /ukr/news/politics/zavod-virobnik-minometiv-molot-stav-ob-jektom-shahrajskih-shem-marlin-824319.html"post-views post-45618 entry-meta"> Переглядів: 161