Луценко заявляє, що посол США дала йому список людей, яких не можна переслідувати

Генеральний прокурор Юрій Луценко стверджує, що посол США в Україні Марі Йованович дала йому список людей, яких попросила “не переслідувати”.

Про це він заявив в інтер’ю виданню The Hill.

“На жаль, на першій зустрічі посол США в Києві (Марі Йованович — ред.) дала мені список людей, яких ми не повинні переслідувати”, – сказав Луценко.

Генпрокурор назвав це неприпустимим.

 “Ніхто в цій країні, ні наш президент, ні наш парламент, ні наш посол не перешкодять мені виявляти, чи був злочин”, – зазначив він.

Водночас Державний департамент США назвав заяву Луценка “відвертою вигадкою”.

В американському відомстві додали, що наразі не допомагають ГПУ, але раніше намагалися “підтримати фундаментальну реформу сфери юстиції, в тому числі після Революції Гідності 2014 року”.

“Коли політична воля для справжніх реформ, проведених послідовними генеральними прокурорами, виявилася недостатньою, ми скористалися нашою відповідальністю перед американськими платниками податків і перенаправили допомогу більш продуктивним проектам”, – зауважили у Держдепартаменті.

У Держдепартаменті США телеканалу повідомили, що заява Луценка – «відверта фальсифікація».

«Ми бачили повідомлення про звинувачення. В даний час Сполучені Штати не мають ніякої допомоги Генеральній прокуратурі, але раніше намагалися підтримати фундаментальну реформу сектора правосуддя, в тому числі в ГПУ, після Революції гідності 2014 року», – сказав представник Держдепу.

«Коли політична воля до справжніх реформ з боку генеральних прокурорів, що змінюють один одного, виявилася недостатньою, ми взяли на себе відповідальність перед американськими платниками податків і перенаправили допомогу на більш продуктивні проекти», – додав він.
Крім того, Луценко додав, що не отримав від американського посольства в Україні близько чотирьох мільйонів доларів, які воно повинно було виділити на його відомство.

Генпрокурор назвав цю ситуцію “досить дивню” і вказав на те, що кошти були призначені, але він їх “ніколи не отримав”.

У прес-службі Генпрокуратури підтвердили, що Луценко дійсно дав інтерв’ю Hill.TV.
«Вона (Йованович, – ред.) На зустрічі озвучила йому список людей, яких не можна переслідувати», – сказала прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.
На питання, чому тільки зараз Луценко зізнався в цьому, Сарган відповіла: «Тому що зараз у нього про це запитали».
За словами Сарган, в озвученому списку «не дві і не три прізвища, а більше». Серед них – представники законодавчої влади.

Марія Думанська, УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *