Кабмін готує три сценарії протидії впливу коронавірусу на економіку

Як повідрмив міністр економіки Тимофій Милованов в ефірі “Свобода слова Савіка Шустера”, Кабінет міністрів готує план протидії можливого впливу на економіку китайського коронавірусу COVID-19 за трьома різними сценаріями.

Милованов: “У нас… постійно йдуть наради, де ми перевіряємо спроможність різних галузей відреагувати на три сценарії та готуємось до того, щоб у нас був конкретний план дій на всі сценарії.

Наприклад, сьогодні була нарада за участі НБУ, Мінфіну та нашого міністерства, де ми обговорили досвід інших країн і готували свої плани. Думаю, за два тижні в нас конкретний план буде”.

За словами міністра, відповідно до базового сценарію, той, який існує нині, труднощів від поширення коронавірусу не буде.

Також розглядається “сценарій другого рівня” та найскладніший сценарій, це той, який зараз відбувається в Китаї. Водночас, вважає Милованов, останній сценарій в Україні малоймовірний.

Нагадаємо:

  • Невідомим раніше коронавірусом COVID 2019 почали хворіти з грудня минулого року. В останні дні коронавірус почав різко поширюватися в Європі, особливо в Італії.
  • Увечері 20 лютого 72 евакуйованих із Китаю людей (українців та іноземців) разом із супроводом розмістили на 14-денну обсервацію (ізоляція та спостереження, у народі – “карантин”) у медзакладі МВС у Нових Санжарах Полтавської області. Місцеві мешканці зустріли їх протестами через страх зараження.
  • Станом на 27 лютого в Україні не зафіксовано жодного випадку коронавірусу.
  • 28 лютого прикордонники в аеропорту “Бориспіль” зафіксували в українки, яка повернулась з Італії, підвищену температуру, жінку передали до одного з медичних закладів Києва для перевірки на коронавірус.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *