Кабінет міністрів має намір віддати на приватизацію “Укрзалізницю” і “Укрпошту”?
Раніше в Інвестиційний атлас країни Кабмін включив Хортицю і аеропорт «Запоріжжя»
Уряд має намір розглянути законопроект, згідно з яким допускається приватизація “Укрзалізниці” і “Укрпошти”. Пропонується дати добро на продаж до 50% акцій.
Відзначимо, що раніше Кабмін оприлюднив Інвестиційний атлас України, в який включив ряд об’єктів для залучення інвестицій. У список потрапив Міжнародний аеропорт «Запоріжжя», в якому за рахунок бюджету міста побудований новий термінал!
Запорожці обурювалися наміром відібрати у громади аеропорт і скарб країни – Хортицю. Адже за законом будівництво в Національному заповіднику заборонено і незрозуміло, в чому тоді можуть шукати вигоду потенційні інвестори.
Також в Інвестиційний атлас включили Чорнобиль, обленерго в різних містах, «Укрспирт», кілька аеропортів та інші важливі об’єкти.
Основними умовами приватизації державних компаній в Україні є створення робочих місць та інвестиції. При цьому не всі компанії будуть підлягати приватизації. Про це на засіданні уряду у середу заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, на сьогодні близько 3 тисяч підприємств знаходяться у власності держави. Він заявив, що стратегія Кабміну – залишити приблизно 300 підприємств з більш ніж 3 тисяч, які є під контролем держави.
“В Україні більше 3 тисяч державних підприємств і жоден український уряд не зміг ефективно управляти такою кількістю підприємств. У ніяких інших розвинутих країнах немає такої кількості держпідприємств. Це або десятки, або сотні максимум держпідприємств, які знаходяться в управлінні держорганів влади.
Ми продовжуємо рух в сторону приватизаційних процесів на відкритих конкурсах. Компанії, які мають залишитись в управлінні держави – це підприємства, які стосуються нацбезпеки, енергетики, природних монополій та підприємства, пов’язані із соціально важливими процесами у суспільстві”, – додав він.
“Головними умовами приватизації ми бачимо збільшення робочих місць, сплату податків і інвестиції”, – заявив Шмигаль.
Він підкреслив, що підприємства, що працюють в сфері національної безпеки, природної монополії і важливих соціальних процесів повинні залишатися підконтрольними державі. “Мова йде про компанії на кшталт” Нафтогазу “або” Енергоатому “, – додав прем’єр.
Глава Мінекономіки сказав, що держпідприємства, які є стратегічно важливими для життєдіяльності суспільства, енергетичної незалежності та обороноздатності держави, не будуть підлягати приватизації.
“Важливі підприємства, які виконують стратегічні функції для держави, такі як, наприклад, Енергоатом, Укрзалізниця, не будуть підлягати приватизації взагалі”, – зауважив І. Петрашко.
Крім того, сьогодні була затверджена Програму з реформування та розвитку спиртової галузі, що має розблокувати питання приватизації державних підприємств спиртової та лікеро-горілчаної галузі та буде протидіяти “тіньовому” ринку спирту.
Раніше повідомлялося, що уряд допускає приватизацію до 50% акцій “Нафтогазу”, “Укрзалізниці” й “Укрпошти”, проте пропонує зберегти за державою 100-відсоткову частку корпоративних прав у НАЕК “Енергоатом”, ПрАТ “Укргідроенерго”, НЕК “Укренерго”, ДП “Східний гірничо-збагачувальний комбінат”, Адміністрації морських портів України (АМПУ). До списку повністю заборонених до приватизації об`єктів можуть внести ДП “Оператор ринку” і ДП “Гарантований покупець”, створені Кабміном у 2019 році з метою забезпечення роботи нового ринку електричної енергії.