Loading...

Йдучи на пенсію, судді будуть отримувати по 40 тисяч гривень щомісячної допомоги

Рішення Конституційного Суду про повернення необмежених довічних доплат до пенсій суддям буде коштувати Державному бюджету України десятків мільйонів гривень на рік.
Про це заявив представник фракції “Народний фронт”, перший заступник голови Комітету з питань правової політики і правосуддя Леонід Ємець, коментуючи відповідне рішення суду, повідомляє Цензор. НІ.
Ємець нагадав, що Верховний суд звернувся до Конституційного суду з проханням скасувати прийнятий парламентом закон, згідно з яким були скасовані величезні довічні доплати до пенсій суддям. “Сьогодні Конституційний Суд скасував наш закон, і тепер все судді, які йдуть у відставку, – більш того, всі судді, які вже пішли у відставку, – отримають супер-доплати, які набагато більше, ніж пенсії “, – обурився народний депутат.

За словами Леоніда Ємця, це буде коштувати державному бюджету десятки мільйонів гривень щорічно.
Парламентарій також зазначив, що суть скасованого закону полягала в тому, що кожен громадянин України повинен бути в рівних умовах, тобто “якщо вчитель все життя сумлінно виконував свою роботу, то він повинен отримувати таку ж пенсію, як і суддя, який теж виконував свою роботу “.” Але судді вирішили, що вони краще вчителів та інших пенсіонерів і завжди “малювали” собі величезні виплати. Ми законом цю опцію прибрали, але Конституційний Суд звернення Верховного Суду повернув усім суддям цю можливість “, – сказав Леонід Ємець.
Він також додав, що це рішення буде стосуватися не нових суддів, яких повинні вибрати на відкритих конкурсах (внаслідок судової реформи. – Ред.), А старих суддів часів Януковича, які вже знаходяться у відставці або підуть у відставку через неможливість пройти нові прозорі конкурси.

Нагадаємо 10 червня, Конституційний Суд України оприлюднив прийняте 8 червня рішення у справі за конституційними поданнями Верховного Суду щодо конституційності окремих положень закону “Про судоустрій і статус суддів” від 7 липня 2010 року № №2453-VI та положень пункту 5 розділу ІІІ “Прикінцеві положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” від 2 березня 2015 року № 213 – VIII.

Конституційний суд України скасував обмеження максимального розміру довічного грошового утримання судді у відставці 10 тис. 740 грн.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *