Інфекціоніст попередив про збільшення заражених коронавірусом: Карантин послабили, а люди нехтують особистими заходами безпеки
У наступні два тижні, до 25 червня, в Україні побільшає заражених коронавірусом, уряд може повернути карантин, аби не допустити ще більшого спалаху. Про це у коментарі OBOZREVATEL повідомив лікар-інфекціоніст та колишній очільник Центру здоров’я Володимир Курпіта, коментуючи рекордну кількість інфікованих за 10 червня. Хворобу діагностували у 689 українців.
“Тенденція тривожна. Карантин послабили, а люди почали нехтувати особистими заходами безпеки. Контакти зростають, через спеку вони починають збиратися в торговельних центрах, тому протягом тижня-двох можливе зростання статистики інфікування. Уряд може посилити карантин, що викличе соціальне невдоволення. Владою було зроблено чимало комунікаційних помилок, включно із візитом президента у кафе на Хмельниччині, де нехтували епідеміологічними засадами. Люди запитують – чому їм можна, а нам ні?” – наголосив лікар.
При цьому він не наважився робити прогнози на першу половину липня, оскільки є “чимало чинників, які впливають на захворюваність”.
Також він наголосив, що дані на 10 червня – це забір, зроблений 5-7 днів тому і нема сенсу порівнювати щоденні результати, краще орієнтуватися на щотижневі.
Віцепрезидент Національної академії наук України Анатолій Загородній, де моделюють поширення епідемії коронавірусу, в інтерв’ю OBOZREVATEL називав три ймовірні прогнози. За одним із них в Україні може бути друга хвиля епідемії.
Водночас збільшення кількості заражених, швидше за все, пов’язане з добовою кількістю проведених тестів. Наприклад, 9 червня було зроблено 6 359 ПЛР-тестів і виявлено 394 нові випадки хворих; 10 червня – 8 452 ПЛР-тестів, 525 нових випадків, а 11 червня провели 10 569 ПЛР-тестів і зафіксували 689 нових випадків.
Однак, за словами колишнього міністра Тимофія Милованова, карантин в Україні не потрібно повертати, навіть якщо загине більше людей.
Якщо в 10 та більше областях відбудеться ситуація, яка призведе до гіперболічного зростання захворюваності, то це буде приводом посилити карантинні заходи в Україні. Про це на засіданні уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
“Від цього ніхто не застрахований і ми бачимо, що в низці держав є повторні хвилі захворювань. Ми звичайно будемо стежити, щоб не допустити такого гіперболічного зростання“, – сказав Шмигаль.
Прем’єр-міністр також додав, що величезна доля відповідальності лежить на українському суспільстві.