Як в Україні відкривають дитсадки й чи безпечно там дитині
В Україні вже відкриваються дитячі садки. Водночас як дошкільні заклади, так і багато батьків малюків не готові до нових умов. Ситуація ускладнюється й тим, що у вихователів деяких садочків уже виявлено коронавірус, випадків вистачає. Ризики захворіти є також у дітей, які запросто можуть передати інфекцію одне одному й принести додому.
Чи готові дошкільні заклади приймати малюків і чим небезпечний вихід із карантину – розбирався OBOZREVATEL.
Яка ситуація
Офіційно в деяких областях України дитячі садки вже почали роботу. Наприклад, у Кривому Розі відкрилися 157 закладів 25 травня. Минулого тижня перед стартом 6299 співробітників обстежили експрес-тестами на COVID-19, які точні лише на 50-70%.
У результаті такої масштабної перевірки в кількох вихователів у трьох дитсадках знайшли коронавірус. Тому на рівні місцевої влади рішення про відкриття цих закладів буде ухвалено додатково.
Як розповідають самі вихователі, керівництво дошкільних установ із великою обережністю ставиться до виходу з карантину. Причина банальна – ніхто не хоче на себе брати зайву відповідальність.
Співробітниця одного з київських садків (у столиці їх планують відкрити з 1 червня) на умовах анонімності розповіла, що керівництво поставило умови звести контакти з дітьми до мінімуму. Як це зробити в тісному приміщенні, ніхто не знає.
У разі виявлення високої температури (вище ніж 37) в дитини її наказали переводити в ізолятор: “Там її протягом години повинні забрати батьки, їм вихователі зобов’язані порекомендувати звернутися до лікаря. Якщо ж наступного дня в дитини температура в нормі, то вона може без проблем повернутися назад у садок. Дивно, звичайно. А зараз ось телефоную всім батькам і проводжу анкетування про стан здоров’я їхніх дітей”, – доповнює вихователька Тетяна.
У Кременчуці, наприклад, в одному з дитячих садків зажадали в кожної дитини довідку від лікаря, що вона не перебувала в контакті з хворим на коронавірус. “Краще не ведіть дитину в садок, але якщо ситуація взагалі без варіантів, то повідомте, будь ласка, мені заздалегідь. Ми формуємо групи”, – йдеться в повідомленні батьківської Viber-групи одного з дитячих садків міста, скриншот якого наявний в OBOZREVATEL.
Що кажуть лікарі?
Столичний лікар-пульмонолог Анна Анікєєва пояснює, незважаючи на пандемію коронавірусу дітей, у садочки віддавати не просто можна, а навіть потрібно. За її словами, якщо дотримуватися базових запобіжних заходів і відповідально підходити до гігієни дитини, то ймовірність зараження можна звести до мінімуму.
“По-третє, у садку обов’язково потрібно міряти всім температуру, адже рівень поширення вірусу високий насамперед серед персоналу. Діти ж до 6 років не є активними розносниками такої інфекції”, – пояснила лікар.