Loading...

Хвиля обшуків: в Польщі спецслужби відкрили полювання на агентів Росії

У Кракові польські спецслужби провели обшуки в приміщеннях активістів проросійської партії “Зміна” Славоміра Марчевського та Марека Марецького. Про це йдеться в публікації Gazeta Wyborcza, повідомляє 14 червня Укрінформ.
Відзначається, що обшуки були проведені 12 червня після того, як співробітники держбезпеки заарештували лідера пророкремлівського руху Матеуша Піскорського. У статті йдеться про те, що польські спецслужби продовжують шукати в країні російських агентів.
“Як інформують наші джерела, ці дії пов’язані з проведеною кілька тижнів тому операцією, головною метою якої була партія” Зміна “. Вона дотримується лівих поглядів в соціальних питаннях, але однозначно проросійська і, відповідно, антиукраїнська в міжнародній політиці”, – йдеться в статті .
Повідомляється, що Марчевський і Марецький разом з представниками партії “Зміна” в 2014 році відвідали Україну, де спільно знищували пам’ятники УПА і Степану Бандері. “Вони робили це таким чином, щоб покласти провину за це на польську меншину в Україні. За інформацією польських спецслужб, це фінансувалося з Росії”, – йдеться в тексті. Автор статті зазначив, що обидва учасники руху готувалися взяти участь в демонстраціях проти НАТО під час варшавського саміту 8-9 липня.
Про проведення обшуків у себе вдома повідомив в соцмережах і сам Марчевський. За його словами, співробітники Агентства внутрішньої безпеки (ABW) вилучили у нього 53 предмета, в тому числі ноутбук, носії даних, мобільні телефони.
Марчевський і Марецький були учасниками Конгресу “Нової правиці” – колишньої партії скандально відомого євродепутата Януша Корвіна-Мікке, який схвалює політику Росії, підтримує окупацію Криму і називає Україну ворогом Польщі. Крім поширення проросійських поглядів, ці особи симпатизували політиці Гітлера і проголошували антисемітські тези. Ні прокуратура, ні ABW поки офіційно не коментують цю справу.
Раніше президент Польщі Анджей Дуда закликав блок НАТО дати гідну відповідь на агресію Росії.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *