Громадські ради: Федерації профспілок за безцінь продають держмайно, не маючи повноважень

Члени громадських рад стверджують, що у Федерації профспілок України немає повноважень розпоряджатися державним майном.

Громадські ради просять президента Володимира Зеленського та депутатів Верховної Ради зафіксувати в законі мораторій на продаж Федерацією профспілок України (ФПУ) керованого нею державного майна. Як передає кореспондент УНІАН, відповідну заяву вони зробили на прес-конференції в середу.

«Ми підготували звернення до президента, до народних депутатів щодо дій ФПУ, які вона здійснює з державним майном», – сказав голова громадської ради при Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Вадим Латиш.

Він зазначив, що, аналізуючи стан дотримання вимог законодавства при відчуженні державного майна, що перебуває у віданні ФПУ, можна зробити висновок, що права членів не захищаються, а навпаки ущемляються за рахунок масового розпродажу об’єктів держнерухомості і землі за безцінь. Також підтверджується наявність протиправних, злочинних дій, скоєних її посадовими особами.

Латиш зазначив, що громадські ради у своєму зверненні просять розробити і внести на першочерговий розгляд Ради законопроект про реституцію (повернення колишніх прав) майна, яке було передано в управління Федерації профспілок України.

Зокрема, пропонується введення мораторію на продаж майна, що перебуває в управлінні Федерації профспілок України, на період перевірки Генпрокуратурою фактів протиправних діянь посадовими особами ФПУ. Також пропонується терміново розробити і внести на першочерговий розгляд Ради законопроекти про реституцію (повернення колишніх прав) на майно.

Громадські ради також просять підтримки народними депутатами цього законопроекту під час голосування.

За словами адвоката Володимира Потьомкіна, Федерація незалежних профспілок була створена в жовтні 1990 року певним колом осіб ще до утворення незалежної України. Організація незаконно зафіксувала, що всі майнові комплекси на території України належать їй. Відповідно, нинішня ФПУ також не має право розпоряджатися держмайном, що перебуває в її управлінні.

«Фактично Федерація незалежних профспілок України, створена в жовтні 1990 року з порушенням законодавства СРСР і без відома держави, привласнила собі все майно профспілок на території України … У 1993 році створюється Федерація профспілок України, яка зафіксувала у своєму статуті володіння цим майном. Незрозуміло, на підставі яких законів вони визначили, що перелік майна належить їм», – сказав адвокат.

Голова Об’єднання незалежних профспілок авіапрацівників Веніамін Тимошенко сказав, що Федерація профспілок України «є мафіозною структурою, яка за рахунок коштів, зібраних з працюючих людей і майна, не дає людям захищати свої права».

За його словами, в санаторіях, що належать профспілкам, не мають можливості відпочивати прості робітники, які платять внески, оскільки ці активи використовуються в інтересах вузького кола осіб. «Прямо зараз десь, можливо, проходить продаж таких активів. Тому має бути накладений мораторій на їх продаж. Генеральна прокуратура має порушити кримінальну справу і розслідувати масштабні афери, які відбуваються не без відома правоохоронних органів», – сказав Тимошенко.

У своєму зверненні представники громадських рад відзначають, що за наявною інформацією від Офісу Генерального прокуратура України, прокурорами пред’явлено 272 позови цієї категорії, з яких 220 – про повернення в державну власність майна та 52 – про повернення земель. Судами всіх інстанцій ухвалені рішення про повне або часткове задоволення 154 таких позовів.

Отже, при розгляді цих справ фактично судами всіх інстанцій була підтримана законна і обгрунтована позиція органів прокуратури про відсутність у Федерації профспілок України повноважень на розпорядження державним майном, створеним до 1991 року.

Федерація профспілок України:

За даними Федерації профспілок України, організація є найбільш численним профспілковим об’єднанням в Україні.

В її лавах налічується понад 4,8 млн членів профспілок.

До складу ФПУ входять 44 всеукраїнських профспілки та 25 профоб’єднань.