Геращенко розповів про навмисні підпали лісів у Київській та Житомирській областях
Поліції відомо про двох імовірних паліїв, яких зараз розшукують.
Масштабні лісові пожежі в Київській і Житомирській областях, вважають експерти, є результатом навмисних підпалів. Природний фактор, який може викликати займання в одному з тисячі випадків, є малоімовірним. Поліції наразі відомо про щонайменше двох можливих винуватців пожежі. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
“Пожежі, що почалися у Київській і продовжилися у Житомирській області, на думку експертів, мають характер масових умисних підпалів. Блискавка або інший природний фактор може викликати пожежу в одному випадку з 1000 або з ще меншою ймовірністю”, – написав він у Facebook.
Крім того, як зазначається, підозру викликає і те, що пожежі, які почалися у Чорнобильській зоні на північ від Києва, а потім продовжилися в Житомирській області на північний-захід від Києва, наклалися на стійкий північно-західний вітер, що відносить продукти горіння в бік столиці. Водночас, не зафіксовано масових лісових пожеж в Білорусі, а також на південь, схід і на захід від Києва та інших регіонах українського Полісся.
А тому заступник очільника МВС закликав українців фіксувати номери підозрілих транспортних засобів та фотографувати осіб, які імовірно причетні до підпалів лісів біля Києва, і повідомляти про це поліції.
Крім того, Геращенко зазначив, що правоохоронці наразі розшукують двох імовірних паліїв на мопедах, які навмисно підпалили суху траву в заплаві річки Ірпінь і потрапили на відео. “Це вже не жителі сіл, які через недогляд підпалюють суху траву, для того щоб полегшити собі весняні польові роботи”, – додав Геращенко.
Нагадаємо, масштабне забруднення столичного повітря почалося 16 квітня через лісові пожежі на півночі країни. Вітер змінився та приніс до Києва
“Пилова буря” у Києві та області: що каже Кличко та синоптики і до чого тут зміни клімату
спочатку пилову бурю, а згодом і оповив димом від пожеж.
Увечері 16 квітня Київ очолив рейтинг міст із найбільш забрудненим повітрям – цей показник у 7 разів перевищував норму. У КМДА одразу ж порадили жителям столиці не відчиняти вікна та не виходити на вулицю. Водночас там запевнили, що дим до Києва принесли не пожежі із Чорнобильської зони, а рівень радіації у столиці відповідає нормі.