Громадська рада доброчесності змусить суддів відповідати перед законом (відео)

Феміда часто обходить стороною суддів. І відповідно, ті за скоєні злочини не несуть відповідальність, хоча зобов’язані так само, як й звичайні громадяни. Докласти зусиль до покарання правових лиходіїв обіцяє Громадська рада доброчесності.

Про це йдеться у сюжеті програми соціальних розслідувань «Остання інстанція»

Випадків злочинності суддів безліч. Так 9 грудня 2016 року нагрудні камери ужгородських патрульних зафіксували півторагодинне затримання водія позашляховика BMW-X5. За кермом був суддя Віктор Амарович. Тоді, через свою легковажність, він вбив людину. Проте, незважаючи на це, зараз далі залишається на посаді судді. Справу про трагічне ДТП досі не заслухали.

Інший суддя Ужгородського міськрайонного суду Михайло Ротмістренко полюбляє їздити напідпитку або під дією наркотичних речовин. Його мінімум двічі затримувала поліція. Та до покарання пана Ротмістренка не доходило, бо суд завжди оправдовував колегу.

Рекомендований Вищою Кваліфікаційною Комісією суддя Вінницького окружного адмінсуду Андрій Вергелес обурюється, мовляв «Хіба я не маю право робити щось поганого?». Його теж затримувади за кермом автівки, коли той був нетверезому стані.

«Відповідно до чинного законодавства суддя є таким самим членом суспільства, як і звичайний громадянин. За дрібне порушення – адміністративна відповідальність, великі – кримінальна. Але тут справа навіть у іншому. У кодексі суддівської етики, перша стаття говорить про те, що суддя має бути прикладом правової поведінки», – каже член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

Хоча часто служителі Феміди виходять сухими із води, та гість програми заспокоює – вихід у боротьбі проти нечесних суддів є.

«Перш за все, якщо суддя скоїв тяжкий злочин, то на нього 100% можна одягати кайданки. Судити його мають згідно чинного законодавства. Також з’явився новий механізм – Громадська рада доброчесності. Це добрий інструмент для громадськості. Люди можуть звертатись до ради стосовно злодіянь певних суддів. У свою чергу представники цього органу збиратимуть інформацію, компромати на лиходіїв. Постраждалих від рук нечесних суддів закликаю писати на сайт Громадської ради доброчесності», – говорить юрист.