Глави МВС, СБУ і секретар РНБО зробили термінову заяву. Учасників акцій попередили про можливі провокації

Глави Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки та секретар Ради національної безпеки закликали громадян перед Днем Захисника України не дозволяти собою маніпулювати та “використовувати “в темну”, та попередили, що правоохоронні органи “будуть діяти суворо і уважно”.. Про це йдеться в спільній заяві, де уточнюється, що 14 жовтня багато хто візьме участь в масових заходах, політичних мітингах, акціях та ходах, присвячених цій даті.

“Завтра – день пам’яті і шани, він не може і не повинен стати днем розколу і слабкості.   … Цей день має пройти мирно і гідно. Не дозволяйте нікому маніпулювати вами, використовувати вас “в темну”, нести деструкцію. Занадто багато загинуло воїнів і захисників України, щоб зараз ми дозволили ворогові використовувати чвари всередині країни в його – імперських – цілях”, – йдеться у заяві.

Також у МВС та СБУ зазначили, що правоохоронці готові забезпечити право на мирні зібрання і публічну демонстрацію громадянської позиції і розраховують на пильність учасників масових акцій.

Глави силових відомств також заявили, що кожен третій правоохоронець є учасником АТО. Вони додали, що вкрай важливо цього дня об’єднатися навколо головних цінностей і разом берегти безпеку.

“У нас – одні цінності. Головні з них: Україна, її суверенітет, мир у країні і щастя кожного українця! Ми готові забезпечувати права громадян. Ми готові захищати громадський порядок і безпеку кожного учасника. Вкрай важливо у цей день об’єднатися навколо головних цінностей і разом берегти безпеку і поважати права кожного громадянина. Ми добре пам’ятаємо події 31 серпня 2015 року, коли бойова граната обірвала життя чотирьох нацгвардійців, а понад 120 осіб отримали поранення. Тому завтра правоохоронні органи будуть діяти суворо і уважно. І ми дуже розраховуємо на пильність учасників масових акцій. Наш спільний ворог нікуди не подівся – ви, як і ми, повинні розуміти, що можливі будь-які провокації”, – додали в повідомленні.

 “Правоохоронні органи будуть діяти суворо і уважно. Спільний ворог нікуди не подівся – ви, як і ми, повинні розуміти, що можливі будь-які провокації”, – заявили у відомствах.

Нагадаємо, 

  • 14 жовтня, у День Покрови та День захисника України, у Києві проведуть марш “Ні капітуляції” з вимогою до президента України Володимира Зеленського не застосовувати “формулу Штайнмаєра” для вирішення конфлікту на Донбасі.
  • Очікується, що марш розпочнеться о 16:00 у парку Тараса Шевченка. Колона пройде до майдану Незалежності, де відбудеться віче, після чого учасники акції перемістяться до урядового кварталу та влаштують перформанс. Організатори – ветеранські організації – закликали провети марш без політичних прапорів та гасел.
  • Також 14 жовтня у центрі Києва відбудеться традиційний Марш УПА “Захистимо українську землю” на честь 77-річчя створення Української Повстанської Армії.