Генпрокурор заявив, що отримав компромат ще на одного нардепа, а Аваков вантажить “штабелями”

Генпрокуратура отримала від затриманих у справі щодо корупції в енергетиці свідчення проти одного із нинішніх нардепів.

Про це під час звіту у Верховній Раді повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.

 Так, генпрокурор заявив, що уже відповідають у суді 32 екс-посадовця часів Януковича та керівники фіктивних підприємств, які їх обслуговували.

Зокрема на лаві підсудних зараз в судах перебувають заступник керівника НБУ тих часів, начальник департаменту компанії СЕПЕК, екс-голова Київської ОДА.

Уже засуджено 16 осіб, серед них начальник податкової міліції України Головач, екс-заступник міністра екомічного розвитку Сухомлин, заступник голови правління НАК “Нафтогаз” Кацуба та інші. Луценко повідомив, що затримані уклали угоду зі слідством і вже дали покази в тому числі проти одного із народних депутатів.

“Покази цих та інших засуджених вивели ГПУ на керівництво енергетичного сектору тих часів, зокрема і тих достойників, які зараз мають мандат народного депутата”, – сказав Луценко.

При цьому він не назвав прізвища народного обранця.

За словами Луценка, під час цього слідства державі відшкодовано 360 млн гривень.

Як відомо, екс-заступник міністра Олександр Сухомлин був заарештований у червні 2016-го із заставою 100 млн грн. Він був фігурантом справи Курченка. Сухомлина підозрювали у завданні збитків державі на суму близько 4 мільярдів гривень.

Народний депутат Сергій Лещенко заявляє, що у ГПУ було готове подання на депутата Юрія Бойка за сприяння в реалізації “схеми Курченка”, коли той працював в уряді. Це подання, за словами Лещенка, вже рік лежить у Луценка.

У ГПУ заявляють, що слідчі не складали повідомлення про підозру за сприяння в реалізації “схеми Курченка” стосовно депутата Юрія Бойка.

Тетяна Кусок, УП

Дивним чином звіт генпрокурора співпав з наймасштабнішою спецоперацією із затримання учасників економічної “схеми” екс-президента Віктора Януковича.

Фотоматеріали слідчих дій на своєму офіційному сайті розповсюдило Міністерство внутрішніх справ.

Глава міністерства Арсен Аваков повідомив, що зараз 22 чиновники уже затримані. Затриманим інкримінують створення злочинної організації, яка мала на меті мінімізацію й ухилення від сплати податків в інтересах організаторів і членів цієї злочинної організації.

Слідчими розслідуються кримінальні провадження за ознаками злочинів, передбачених статтями 255 (участь у злочинній організації) і 364 (зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Генпрокурор заявив, що отримав компромат ще на одного нардепа, а Аваков вантажить "штабелями"

Зараз ідуть слідчі дії. Сьогодні вже почалися відповідні судові засідання в Печерському суді. Я прошу підтримки суспільства і сподіваюся, що досить високі застави, які ми запропонували разом із прокуратурою, спрацюють. Ми отримаємо відповідне рішення і співпрацю зі слідством цих чиновників, які покажуть нам подальшу дорогу”, – зазначив Аваков.

Генпрокурор заявив, що отримав компромат ще на одного нардепа, а Аваков вантажить "штабелями"