ФЕЙСБУКОЗРАДА

Щотижневий рейтинг зради в українському Фейсбуці від Еспресо.
На цьому тижні народ дізнався про гроші влади, влада намагалась увагу народу від своїх грошей відволікти, розмахуючи сферичною мінімалкою у вакуумі у розмірі 3200

 Ми живемо не в мюзиклі, але за рівнем сюру, високими нотами і елементами бурлеску наше життя від нього не дуже відрізняється.

У той час коли у світі з нетерплячкою чекають на нові серії “Гри престолів” чи “Карткового будиночку” в українців, здається, нарешті з’явився свій власний потужний серіал, причому з таким карколомним сюжетом, що двом вищезгаданим навіть і не снилося.

За традицією такого формату, головний екстатичний шал очікує глядача в останніх серіях сезону і серіал “Е-Декларація” слідує цим законам жанру ідеально.

Перший сезон добігає кінця і якщо до цього пристрасті навколо заповнення декларацій стримано повискували, то за останній тиждень нас накрило цілою лавиною невгамовних оскаженілих звуків.

Природа цих звуків різна.

Хай син Порошенка заповнює декларацію

По-перше, це наші слуги скиглять про те, що система не працює і не дає їм чесно відзвітувати перед народом. І от ми гортаємо вже подані декларації і нас дещо цікавить те, чому для понад 70 тисяч чиновників система працює, а для найбільш помітних з них – ні. Інтелект не пролазить?

А-а-а-а, вони просто вирішили відзвітувати в останній момент, але це тільки лемінги можуть падати з гори великими групами одночасно, система ж е-декларування створена не для лемінгів (хоча треба було як для лемінгів) і не витримує таких навантажень.


Тож боротьба з подачею декларацій триває, а деякі найбільші політичні величини з нею все ще не впоралися – Петро Порошенко, наприклад, хоча з кого ж тоді починати, як не з першої соби держави? “Хай син Порошенка” декларацію заповнює? Ой, а син Порошенка теж не відзвітував.


Друга причина оскаженілих звуків сумніша – це українці квилять і ридають від фантастичності фінансового стану деяких український чиновників, який аж ніяк не говорить про їхню успішність, радше про цинізм.

Володимир Гройсман, який останні 10 років міцно сидить в неприбутковому державному секторі на двох з дружиною тримає (не в банку) суму в понад 1,5 мільйона доларів. Вони просто лежать.

Готівкою. Людина, яка має півтора мільйона і вони просто лежать і не працюють чомусь з такою нездатністю розпоряджатися  власними коштами займає посаду прем’єра. Гмммм. Управління державою виходить на новий рівень. На рівень комічного персонажа, ще купує собі 9 годинників, кожен з яких вартістю більший за його річну зарплатню.

Як дружини допомагають рятувати країни міністрам

Взагалі принцип зарплатня у неї державна, а шати “сплошь заграничные” – прекрасна ілюстрація до цього сезону гостросюжетного серіалу “Е-Декларація”. Тільки у нас люди, які заробляють 200 тисяч гривень, мають набір прикрас, що перевершують за вартістю 100 мінімалок.

Заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова задекларувала майже півмільйона гривень та $290 тисяч. Дуже віримо, що все це чесним трудом вона накописила працюючи доцентом кафедри міжнародного права і міжнародних відносин в  Одеській юридичної академії підрахуя всєя Русі Ківалов.

А ще, а ще, тільки не смійтеся, вона має  право на користування автомобілями Lexus і Porsche Cayenne, що належать її родичці.

З родичами нашим можновладцям щастить – у багатьох дружини успішні якраз достатньо, щоб дозволити їхнім чоловікам рятувати країну за мізерні суми.Мізерні порівняно з накопиченими у деклараціях статками.

От, наприклад, пан В’ячеслав Кириленко з юності вгризався зубами саме в державний сектор, а грошей, як ви розуміте, тут мало, втім це не заважає йому на двох з дружиною мати триста квадратів добудованої і ще 900 недобудованої нерухомості.

От би пан В’ячеслав був скрізь таким продуктивним, як при виборі дружини, а то все його свідоме життя пройшло в політиці (починаючи з 1993 року), а про досягнення крім того, що він стрибає з посади на посаду і має стільки квадратів взагалі нічого сказати.

Скромні 1000 квадратів 

Хоча головне питання, яке нас не полишає в прив’язці  до Кириленка про те, що можна робити на 900 квадратах нерухомості.

Знаєте чому нас це так хвилює? Тому що ми знаємо одного депутата, Миколу Скорика, у якого є квартира в 523 квадрати, а у його дружини є будинок у 629 квадратів, так от, він у 2015 році на відшкодування витрат на забезпечення себе жилим приміщенням взяв 167 900.

Так, виявляється можна, бо квартини ж в Одесі. Людям з інтелектом зрозуміло, що лише утримання (та хоча б комунальні послуги) нерухомості в понад 1000 квадратів неможливе тими сумами, які задекларував пан Скорик (якшо відняти забезпечення приміщенням шось типу 260 тисяч), а отже гроші у нього однозначно є.

Насправді це просто ті, хто лежать на поверхні, а ще є багато комічних (насправді ні) персонажів, як наприклад, Клим Ігор Вікторович, начальник головного Управління ДФС Херсонської області, який у 2015 році отримав 500 тисяч у якості подарунка. І це прекрасно.

І, головне, він навіть задекларував їх окремою декларацією, так важче помітити. Яка незакаламутненість.

Всім по 3200

Тепер давайте трошки порахуємо свої гроші, бо з ними ще цікавіше. Знаєте, чим більше живемо, тим більше переконуємося, що народна мудрість таки дійсно мудрість. Є таке прислів’я – коли б чоловік знав, чого він не знає, то й мав би, чого не має. Так от, тепер ми знаємо, чого не знали і найсмішніше, що разом з цим дійсно маємо, чого не мали.

Такий збіг-такий збіг, але в момент коли інтерес до декларацій максимальний, а депутати чомусь вирішили на додачу до цього підвищити собі зарплатню, раптом…

З маминої спальні

Кривоногий і кульгавий

Вибігає

Володимир Гройсман і каже: “Не можу більше дивитися на страждання народу. У нас уже давно подвійні підборіддя, а у них – ні, тому я зараз дістану чарівну паличку і покладу її… на бюджет України і мінімальна заробітна плата збільшиться в два рази якраз вистачить на друге підборіддя”.

І тут народ на його думку має зачудовано відкрити рота, бо попередні роки “чарівну паличку” клали на інтереси цього самого народу зовсім не так як це зробив наш прем’єр. Втім народ відкрив рота не для цього, а для того, щоб записати “а за чиї кошти бенкет?” і “чому коли бюджет мусолять вже місяці зо два ці цифри виплили саме в такий зручний момент?”

А потім народ взагалі закрив рота і почав рахувати все, що законодавчо прив’язано до мінімалки: штрафи (наприклад, штрафи за порушення будівельних норм і трудового законодавства), ліцензії (наприклад, будівельні), податок на нерухомість і судовий збір зростають у два рази. Потім народ почав думати про те, що бізнес ще глибше піде в тінь. А потім народ згадав, як активно депутати пропихали собі нові зарплати прив’язані до мінімалки і народу стало зовсім сумно.

Але у нас для вас є хороша новина. Ви ж знаєте, що часто те, що нам обіцяють, нам лише обіцяють. Давайте спочатку дочекаємося безвізового режиму (а він у листопаді цього року, ви пам’ятаєте), а вже потім будемо думати, що нам робити з мінімалками.

Без премії декларація сама себе не подасть

Ну і хочеться остаточно закрити питання бабла ще однією зрадою цього тижня. Зрадонькою, ми б сказали, бо що таке кілька десятків десятків тисяч в масштабах держбюджету? А саме стільки щомісяця приписувала собі у якості премії за плідну працю голова Національного агентства із запобігання корупції Наталія Корчак.

Так вийшло, що з окладом у 35 тисяч за 6 місяців пані Наталя отримала аж понад 700 тисяч. 35 помножені на 6 у 700 у нас аж ніяк не складаються, але ми й не працюємо в антикорупційному агентстві. Знаєте, мабуть, якшо вже борешся з корупцією, то важко залишатися цнотливою.

Найцікавіше, що підвищення зарплат і собі, і кільком співробітникам пані Наталя коментує з такою кришталевою чесністю в очах, що здається зараз вона замироточить. Вона просто хотіла заохотити людей до роботи. 200 тисяч окладу не заохочують, треба накинути ще 500.

Але що з роботою? Система не витримує навантажень, як ми пам’ятаємо, а далі як завжди в останній момент (за 3 дні до дедлайну) НАЗК скликає позачергове засідання через технічні проблеми. І тут дістається стандартна карта, яку так люблять розігрувати наші чиновники – “зараз ми зробимо надзусилля, щоб все запрацювало”. І їм і правда здається, що це надзусилля і жертва, хоча це реалії світу е-декларування курця, в реаліях е-декларування здорової людини все просто мало запрацювати собі одразу.

Страшно уявити, що було б з цією системою, якби керівництво НАЗК себе не заохочувало.

Українська для слабаків

Тепер нарешті хочеться перейти не до грошолюбів, що звичайно майже неможливо, бо таких серед тих, хто лізе в українську політику таких немає. Але спробуємо змістити акцент.

Судячи з цього тижня не менше ніж гроші українців цікавить шанобливе ставлення до правопису. Хотя нам сложна паспоріти, шта пісать грамтно дужи важлево, очінь дажи слушна.

Уявіть собі, якщо весь цей текст був написаний такою мовою? Ті, хто його дочитав би мав би шанс отримати медаль з міцності психічного здоров’я і абсолютного дзену.

І нам здається, що голова Миколаївської ОДА від БПП Олексій Савченко потрапив на свою посаду, саме для того, щоб розвивати в Миколаївській ОДА дзен. Він саме так, що продемонстрував у своїй письмовій презентації під час конкурсу на посаду.

І головне, що на посаду його незважаючи ні на що таки взяли. І знаєте, хто був однією з тих, кого не збентежили такі помилки? Голова НАЗК Наталія Корчак.

Трохи перемог

Цього тижня, серед перемог у нас, наприклад, таке: Олександра Усика назвали боксером року за версією Всесвітньої боксерської організації,  українське судно “Татарбунари” нарешті звільнили з-під арешту в турецькому порту, Китай хоче інвестувати $1 млрд  у будівництво сонячних електростанцій під Чорнобилем.

А ще на радість блогосфері випав сніг. Він, правда, уже розтанув, але це просто нагадування, що перемоги якщо й минають, так тільки для того, щоб повернутися знову.