Федеральний суд США зобов’язав Держдеп оприлюднити деталі розмови Зеленського і Трампа

Як повідомило Reuters, Федеральний суд Сполучених Штатів Америки 1 листопада зобов’язав Державний департамент оприлюднив деталі розмови між президентами Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським.

На вимогу суду, Державний департамент США до 22 листопада повинен передати документи американській наглядовій групі, яка раніше хотіла отримати доступ до них на підставі закону про публічні записи.

В Держдепартаменті заявили, що ці показання можуть містити додаткову інформацію окрім транскрипції самого дзвінка.

А в  “Голос Америки” з’явилася інформація, що прес-секретар Білого дому Стефані Грішем заявила, що адміністрація готова до того, що імпічмент президенту Дональду Трампу відбудеться.

В інтерв’ю Bloomberg News спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі заявила, що відкриті слухання у рамках розслідування про імпічмент президента Трампа відбудуться вже цього місяця.

“Я припускаю, що публічні слухання відбудуться в листопаді”, – сказала Пелосі.

 Вона додала, що будь-які докази правопорушень, можливо допущених президентом, повинні бути “залізними”.

Передісторія:

  • На початку вересня видання “The Washington Post” повідомило, що президент США Дональд Трамп схиляв президента України Володимира Зеленського відкрити справу щодо сина свого конкурента на виборах-2020 Джо Байдена.
  • Увагу до цього посилило рішення адміністрації Трампа видати військову допомогу Україні після затримки, яка засмутила членів Конгресу з обох партій.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив текст телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським, через яку в США розпочали процедуру імпічменту.
  • З тексту розмови випливає, що Трамп схиляв президента України Володимира Зеленського розпочати розслідування проти політичного опонента колишнього віцепрезидента Джо Байдена.
  • Зеленський публічно заперечує, що президент США чинив на нього тиск.  “На мене ніхто не тиснув”, – заявив він журналістам під час зустрічі з Трампом в Нью-Йорку.