Loading...

Експерти посперечалися, скільки українці споживають газу на кухні

Кабінет міністрів нараховує українцям занадто великі субсидії. Це пов’язано з тим, що в Україні затверджені завищені норми споживання комунальних послуг.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявила експерт по енергетиці та газу Марія Яковлева.

«Не знаю, що може бути альтернативою для субсидій при таких тарифах. Стара система, яка має коріння з Радянського союзу, яку не переробили, але латали, вона на сьогодні вже не працює. Теперішні субсидії я б не називала гумовими. Вони гумові тільки з точки зору споживача, що він не отримує реальних коштів і не бачить, скільки він отримує допомоги від держави і скільки він реально потребує, бо в нас є різниця. Нехай уряд проведе експеримент, відкриє рахунки по одному споживачеві в кожній категорії. Тоді, ми подивимось, скільки реально коштів нараховується за субсидією і скільки витрачається. Ми побачимо, що це не на користь субсидії. Не йдеться про те, що вона маленька, насправді вона завелика», – переконана гостя програми.

Експерт навела приклад використання газу мешканцями, в яких є лише газова плита. В Україні переважна більшість таких абонентів не має лічильників.

«Можна взяти дуже простий приклад. Розрахункова норма, за якою нараховують споживання газу становить 3,3 метра кубічних на одну особу в місяць. Саме за такою нормою нараховується субсидія. Якщо ви подивитеся, яке реальне споживання такої людини, яка проживає, але має газовий лічильник, то ви побачите, що вона використовує максимум один куб. Тобто невідповідність розрахункової норми і реального споживання становить практично більше аніж в три рази», – вважає Марія Яковлева.

Водночас, директор центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко заперечив, і назвав такі цифри вигадкою.

«Просто фантастика. У нас шість мільйонів споживачів, які користуються газовими плитами. І тут на одному прикладі робиться узагальнення за шість мільйонів. Агентство США з міжнародного розвитку проводило дослідження, саме вони вивели цифру 4,4 куби. І те, що уряд зараз знизив до 3,3 кубів, то це волюнтаризм чистої води. Так само нормативи в Києві по воді, 4 куби – холодної, 3 – гарячої, а Розенко з соцзахисту стиснули це до 2,4 і 1,6. Та це зі стелі взято», – відзначив пан Сергієнко.

У відповідь Марія Яковлева зазначила, що її дані грунтуються на показах лічильників близько двох мільйонів споживачів, які використовують плиту.

«Увійдіть в реальний світ. Я вам дам ці рахунки, аби ви особисто пересвідчились», – відповіла експерт.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *