Експерт: не зважаючи на меморандум, тарифи на тепло можуть змінюватися
В Україні частково стартував опалювальний сезон, а постачальники встановили ціни на газ для населення. Але, не дивлячись на підписаний меморандум, тарифи можуть змінюватися.
Глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко розповів “Сьогодні”, що ціни на комунальні послуги будуть поступово зростати, якщо не в найближчі місяці, то уже нині. Оскільки більшість теплокомуненерго будуть змушені піднімати тарифи, адже їм потрібно компенсувати витрати з місцевого бюджету на опалення, які вони заплатять, як компенсацію різниці вартості газу. Він не впевнений, що вже в цьому році виконають меморандум про ціни на комунальні послуги.
“Яким буде відсоток зростання? Поки можна лише сказати середній у палаті – 10-20% в середньому. Але він може бути набагато більше. Наприклад, в Чернівцях вже виросли тарифи на 70%. У Каневі на 35%. У Полтаві на 50% буде зростання, якщо не знайдуть грошей. Київ говорить на 40%”, – розповів Попенко.
За його словами, на формування тарифу на опалення впливає не тільки ціна на газ, а й стан тепломереж – виявилося, що в ціну для населення закладена вартість ремонту тепломереж.
Які тарифи пропонують українцям?
Голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко в ефірі ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера” на телеканалі “Україна” нагадав, що для населення газ продають за 7,42 грн/куб. А для підприємств і бюджетних підприємств – газ пропонують за ціною 13,7 грн/куб. м без ПДВ і транспортуванням і за 16,8 грн/куб. м із ПДВ та доставкою. Вітренко наголосив, що компанія робить все можливе для того, щоб під час опалювального сезону тарифи залишилися фіксованими для населення і не підвищувалися. У той же час він звернув увагу на те, що приватні постачальники мають право встановлювати власні тарифи на газ, які часто в рази перевищують офіційні від “Нафтогазу”.
Офіційні тарифи на листопад ще не оприлюднені, але судячи з жовтневих, річна вартість газу коливається від 7,8 грн/куб до 14,9 грн/куб, а місячна – досягає 31 грн/куб.
Найвищі річні тарифи у “Херсонрегіонгазі” – 14,9 грн за кубометр, “Чернівецька обласна енергопостачальна компанія” і “Херсонська обласна енергопостачальна компанія” – 13,5 гривень. А найнижчі у “Агросинтез Трейдинг” – 7,8 грн за куб, “Євода Трейд” КП “Луцькводоканал” – 7,88 грн, “Уманьгаз Збут” і “Черкасигаз Збут” – 7,89 грн, “Нафтогазу” – 7,96 грн.
А за місячним тарифом найдорожчий газ у “Тас Енергія Країни” – 31,06 грн. А найнижчий місячний тариф у “Енерджі Трейд Груп” – 7,97 грн за куб, “Галнафтогаз” – 7,99 грн. Для жителів Полтави газ пропонують по 19,8 грн (“Полтавагаз збут”). А для одеситів по 13 грн (“Одеса-газ-постачання”).
Для киян газ пропонують по 30,05 гривень за кубометр (постачальник “Київгазенерджі”). У вересні тариф цієї компанії був на рівні 19,80 гривні, в серпні – 15,76 гривні за кубометр. Отже, порівняно з літом, ціна злетіла в два рази. А в середньому ціни на опалення і гарячу воду в Києві можуть подорожчати майже на 50%. Отже, до торішньої платіжці за тепло доведеться додати приблизно 1-1,3 тисячі гривень.
Крім того, українцям, яких перевели до постачальника “останньої надії”, доведеться платити за кубометр 16,58 грн/куб. м, замість фіксованих у більшості газзбутів 7,96 грн/куб. м. Таким постачальником є “Нафтогаз”. Але постачальником “останньої надії” він може бути лише 60 днів.
Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”
Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”. Підписатися на наш сайт можна у Telegram