Ексміністр фінансів заявив, що карантин триватиме ще кілька місяців: бізнес не витримає

Уманський сказав, що не розуміє окремі чисто лобістські рішення уряду. Ексміністр фінансів сказав, що карантин в Україні раніше кінця літа не закінчиться.

«Ми всі розуміємо, що карантин, не важливо, в якій формі, триватиме ще кілька місяців. Місяців! Іншими словами, раніше кінця літа карантин не закінчиться. Бізнес, економіка, люди не витримають стільки в існуючому режимі», – сказав Уманський в інтерв’ю «Стране».

Уманський зазначив, що бізнес, який простоює вже півтора місяці, більше не зможе в такому режимі жити. «Як і люди, які потребують цих послуг. Підприємці змушені працювати «в темну», тому що держава не дає їм можливість працювати «по-білому». Коли я ще був на посаді, ми з міністром економіки обговорювали можливість дати працювати на карантині тим же перукарням і маленьким магазинам і т.д., дотримуючись простої санітарної норми: на 10 кв.м. не повинно бути більше однієї людини. Якщо у вас приміщення 40 кв.м., більше чотирьох відвідувачів там бути не може. Усе. Але ви даєте їм працювати!», – сказав Уманський.

Ексміністр переконаний, що Україна, ні як держава, ні як бізнес, ні як більшість людей, не має запасу міцності. «І ми зараз всі опинимося на порозі загрози масового голоду. Як, втім, і світ», – зауважив Уманський і додав, що у цій ситуації  не розуміє окремі чисто лобістські рішення уряду.

«Поясніть мені, чому може працювати супермаркет, продаючи імпортні продукти, і не може працювати овочевий ринок, продаючи продукти наших фермерів? Як на мене, вже завтра НАБУ має порушити з цього приводу кримінальну справу. Це ознаки чистої корупції», – сказав ексміністр.

Нагадаємо, сьогодні, 27 квітня, у Чернівцях група підприємців Калинівського ринку влаштувала акцію протесту під приміщенням міської ради та обласної державної адміністрації

Зазначимо, Ігор Уманський тричі обіймав посади в міністерстві фінансів України: виконуючим обов’язки міністра, заступником. А з 5 по 30 березня 2020 був міністром фінансів України в уряді Дениса Шмигаля

Через три тижні його звільнили, після того, як в новому Кабміні розігрівся перший корупційний скандал на ґрунті тіньових схем мінімізації податків за участю фіскальних органів влади.

Уманський звинуватив головного податківця Сергія Верланова в тому, що його люди кришують схеми щодо “скрутки” ПДВ. Відтак Верланова і головного митника Максима Нефьодова звільнили. На наступний день після цього Уманського призначили радником голови Офісу президента Єрмака і у цей день Рада створила тимчасову слідчу комісію з розслідування заяв ексміністра фінансів. Звільнений з посади голови Державної податкової служби Сергій Верланов 23 квітня подав до Офісу генпрокурора заяву з проханням зареєструвати кримінальне провадження за фактом неправдивого повідомлення про злочин ексміністром фінансів Ігорем Уманським.