Економіст про субсидії: квартирна верифікація забере право на допомогу у ще більшої кількості людей

Економіст Олег Пендзин пояснив, чому в Україні скорочують виплати субсидій.

Курс на скорочення витрат на субсидії Кабмін взяв ще в кінці минулого року, коли передбачив в бюджеті на 2021 рік на цю пільгу 36,6 мільярдів гривень, що на 2,7 мільярда менше, ніж у 2020 році. У Мінфіні виправдовували таке скорочення зростанням мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму.

Постановою Кабміну вже прибрали комісії при райдержадміністраціях, які видавали субсидії направо і наліво. Посилили майновий ценз, а зараз будуть жорстко перевіряти одержувачів. Під гаслами соціальної справедливості зараз будуть істотно зменшувати кількість людей, які реально отримують субсидії“, – сказав Олег Пендзин.

Навесні 2021 року уряд завдав ще один удар по пільгах: з 1 травня Кабмін змінив правила надання цього виду соціальної допомоги. Субсидії “обрізали” тим, хто купив квартиру, земельну ділянку або взагалі щось дорожче 50 тисяч гривень. Права на соцдопомогу позбулися і українці з депозитами понад 100 тисяч гривень, автомобілями, які “молодші” 5 років, боргами по комуналці. Такі заходи дозволили скоротити кількість одержувачів субсидії з 3 до 2 мільйонів українців.

Очевидно, що квартирна верифікація забере право на субсидію у ще більшої кількості людей. За інформацією Мінсоцполітики, найпоширеніша махінація у субсидіях – недостовірні дані про склад домогосподарства і приховування інформації про зміни в домогосподарстві.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram