Вибух на заводі “Рівнеазот”: яких наслідків можна очікувати

Вчений-хімік розповів про небезпеку токсичного газу, який вивільнився в результаті вибуху на заводі в Рівному. Про це він повідомляється в порталі ТСН.

Надзвичайна подія потрясла Рівненську область 20 липня. Там стався потужний вибух на заводі з виробництва азотних добрив.

У мережі з’явилося відео з місця вибуху на заводі “Рівнеазот”. Відзначається, що хмара бурого диму покотилася в бік Рівного.

Представники підприємства” Рівнеазот ” говорять про те, що викид не несе ніякої шкоди як навколишньому середовищу, так і населенню. За їх словами, показники якості повітря знаходяться в межах допустимої норми.

Однак з цими висновками посперечався кандидат хімічних наук Гліб Репіч. Він відзначає неймовірну небезпеку даного газу.

Цей газ – це Нітроген 4 оксид. Він дуже токсичний, відноситься до дуже токсичних речовин. І якщо ви потрапили в таку хмару, це може заподіяти набряк легенів і навіть смерть. При цьому концентрація дуже незначна для цього потрібна: всього-на-всього одна сота відсотка може заподіяти протягом декількох хвилин набряк легенів. Тому якщо ви бачите цей газ, якщо ви відчуваєте його запах, а цей запах він схожий на запах хлору, потрібно терміново покинути зону ураження перпендикулярно напрямку вітру, – повідомив він.

Також Гліб Репіч порадив закрити вікна і не виходити на вулиці.

Внаслідок вибуху на підприємстві “Рівнеазот” у довкілля могли потрапити хімічні речовини, небезпечні для людини. Доти, доки не буде проведено екологічну експертизу, місцевим жителям слід зачиняти вікна і обмежити своє перебування на свіжому повітрі. Таку пораду в ексклюзивному коментарі OBOZREVATEL озвучила глава громадської ради при Екологічній інспекції Дніпропетровської області, керівниця “ЕкоПатруля” Тетяна Лампика.

Екологиня поставила під сумнів попередні дані про те, що концентрація хімічних речовин в атмосфері після вибуху не перевищувала норму. “Повідомляється про те, що був викид газів, а не речовини в чистому вигляді. Через те що вимірювали концентрацію окремих речовин, не було зафіксовано перевищення. Якби робилися заміри цілих газів, то перевищення було б зафіксовано”, – сказала вона.

Синоптики радять не ходити під дощем у Рівненській області після аварії на заводі “Рівнеазот”, хоча загроза кислотних дощів уже мала минути. Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр

Станом на 6-ту ранку 21 липня жодної загрози населенню та навколишньому середовищу немає, запевняє Укргідрометцентр.

На території населених пунктів вміст діоксиду азоту 0,031 – 0,074 мг/м3 при гранично допустимій концентрації 0,2 мг/м3 та оксиду азоту 0,029 – 0,048 мг/м3, при гранично допустимій концентрації – 0,4 мг/м3.

Проте синоптики радять: “Під дощ тільки з парасольками”.

“Очевидно, що азотиста хмара в атмосферу все ж потрапила, і поступово розсіювалась і осідала локально, не поширюючись на велику відстань від місця викиду, завдяки погодним умовам на Рівненщині протягом минулої доби.

Проте деяка кількість окису азоту розчинялась в атмосферній воді, знижуючи кислотність опадів на північному заході країни. Тому, в деяких районах Рівненщини випадали підкислені дощі, і хоча вже загрози немає, варто сьогодні під дощами не “купатись”, а все ж убезпечити себе від можливих кислотних дощів парасолькою”.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram