ДСНС: Святвечір краще провести без “піротехніки”

 повідомлення ДСНС

Державна служба з надзвичайних ситуацій радить українцям відмовитися від використання петард, салютів та феєрверків у Різдвяні свята для уникнення трагічних випадків.

“Із метою попередження виникнення трагічних випадків під час Різдвяних свят, рятувальники ДСНС України радять відмовитися від використання петард, салютів та феєрверків.

Крім того, у багатьох населених пунктах введено заборону на використання піротехнічних виробів до завершення бойових дій на сході країни!”.

Так, 1 січня до реанімаційного відділення обласної лікарні з опіками обличчя та переломами черепа і кістки правого ока госпіталізовано 40-річного мешканця с. Миколаївка Ємільчинського району Житомирської області. Він запалив салют, а той різко вибухнув.

Рекомендації ДСНС для тих, хто не уявляє Святвечір та різдвяні вихідні без піротехнічних виробів:

  • купувати піротехнічні вироби необхідно тільки в спеціалізованих торгових місцях і вимагати у реалізаторів сертифікат якості; у жодному разі не купуйте петарди й феєрверки у місцях стихійного продажу;
  • перед використанням піротехнічних виробів уважно ознайомтеся з інструкцією і суворо дотримуйтесь вказівок;
  • забороняється використовувати вироби, які мають дефекти: зіпсовані, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або гніту;
  • забороняється запускати петарди, феєрверки, ракети з балконів чи у закритих приміщеннях. Запускати феєрверки слід на відстані не менше 100 метрів від будинків та інших об’єктів;
  • при використанні піротехнічних виробів не можна перебувати в нетверезому стані і курити;
  • забороняється зберігання піротехнічних виробів біля обігрівачів і опалювальних приладів: батарей, електричних і газових печей;
  • не рекомендується носити піротехніку в кишенях та приводити її в дію (підпалювати), тримаючи в руках.
  • запалюючи феєрверк, не нахиляйтеся над ним, а постарайтеся відразу ж відійти на безпечну відстань – 30-50 метрів. До будь-якого піротехнічного виробу підходьте мінімум через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не наближатися ще довше.
  • якщо салют не спрацював, не підходьте до нього близько 10-ти хвилин, оскільки існує велика вірогідність запізнілого вибуху;
  • пильно стежте за дітьми та не дозволяйте їм користуватися піротехнікою;
  • піротехніку, яка спрацювала, залийте водою на дві години і лише після цього викидайте.

Нагадаємо, що святкування Нового року не для всіх пройшло щасливо. Гучні феєрверки налякали тварин, деяких знайшли мертвими на вулицях. Собаки, кішки, птахи і навіть мавпи постраждали через ігри із піротехнікою.

Через гучні феєрверки у новорічну ніч чимало тварин не дожили до ранку.

Світлини з мертвими тваринами опублікували у фейсбуці. Вони або були поранені іскрами, або померли з переляку від гучних вибухів. Люди розповідають, що домашні тварини, які знаходилися на вулиці, були вкрай перелякані вибухами і спалахами.

ДСНС: Святвечір краще провести без "піротехніки"

Не всі празькі лебеді дожили до ранку

Запуск салютів закінчився трагічно і у Празі. Люди запускали піротехніку близько до річки Влтава. З неба на мости і берег падали налякані і поранені лебеді. Про гибель тварин повідомили празькі зоозахисники у фейсбуці.

Працівникам рятувальної станції вдалося знайти і привезти п’ять лебедів. Проте вижити вдалося не всім. Одна птаха розбилася, впавши на трамвайну колію.

ДСНС: Святвечір краще провести без "піротехніки"

ДСНС: Святвечір краще провести без "піротехніки"

ДСНС: Святвечір краще провести без "піротехніки"

Через феєрвейк загинули мавпи у Німеччині

У німецькому місті Крефельд також постраждали тварини. Вночі загорівся вольєр із мавпами у місцевому зоопарку. У вогні загинули п‘ять орангутангів, дві горили, шимпанзе, золотисті левові тамарини та карликові ігрунки. Пожежники змогли врятували лише двох шимпанзе.

У поліції вже пояснили, що найімовірніше будівля загорілася через феєрверки або китайський ліхтарик, що впав на дах вольєра. Кілька людей зізналися поліції, що й справді запускали вночі неподалік від зоопарку китайські ліхтарики – а це заборонено місцевим законом.

ДСНС: Святвечір краще провести без "піротехніки"