Доки переяславці на карантині, чиновники роблять із міста пустелю

Це вже просто крик душі! Доки люди перебувають на карантині, переяславські чиновники патрають всі дерева! Раніше вони казали, що так боряться з омелою, однак сьогодні жителька міста Саша Днм’яненко стала свідком, коли різали абсолютно живі та здорові дерева.

Доки переяславці на карантині, чиновники роблять із міста пустелю

  написала з цього приводу пост у місцевих групах

Тарас Костін (міський голова), Артем Гриценко (начальник КП ВУКГ), Александр Калашник (інспектор по благоустрою)! Що Ви робите? Ви вирішили зрізати всі дерева в місті? І живі, здорові, наряду з ураженими омелою? Та й і ті зрізаються неправильно!

Обрізка до голого стовбура шкодить дереву! Після неї воно всихає одразу, або живе лише кілька років. Через втрату крони в рослини припиняється процес фотосинтезу, завдяки якому вона отримувала живлення. Без “їжі” дерево слабне, на нього нападають шкідники і патогенні гриби, по стовбуру поширюється гниль – вже через кілька років обрізане дерево стає аварійно небезпечним, хоча раніше таким не було.
Деякі породи дерев взагалі не переносять такої обрізки і гинуть першими.

Доки переяславці на карантині, чиновники роблять із міста пустелю

Доки переяславці на карантині, чиновники роблять із міста пустелю

Доки переяславці на карантині, чиновники роблять із міста пустелю

Сьогодні Саша Демяненко стала свідком, як “кронували” здорові дерева навпроти музичної школи. І викликала поліцію. Складений акт. Жодних дозвільних документів у бригади робітників не було!!!!

На кожне заплановане для кронування дерево має бути складений акт обстеження й прийнято рішення стосовно необхідності санітарної обрізки. Шановні члени виконкому, можливо, Ви володієте інформацією, чи є такі акти, рішення?

Доки переяславці на карантині, чиновники роблять із міста пустелю

Доки переяславці на карантині, чиновники роблять із міста пустелю

Доки переяславці на карантині, чиновники роблять із міста пустелю

Окрім того, саме така обрізка кваліфікується як адміністративне порушення.
Обрізане до стовпа дерево вважається ПОШКОДЖЕНИМ до ступеня припинення росту – тобто до загибелі.
1) Постанова Кабміну №559 «Про такси для обчислення розміру шкоди, завданої зеленим насадженням у межах міст»:
– дерево з видаленням (обшморгом) крони від 1/3 до 1/2 її довжини відноситься до категорії п̲о̲ш̲к̲о̲д̲ж̲е̲н̲и̲х̲ дерев, а дерево з видаленням більше половини довжини крони відноситься до категорії дерев, п̲о̲ш̲к̲о̲д̲ж̲е̲н̲и̲х̲ ̲д̲о̲ ̲с̲т̲у̲п̲е̲н̲я̲ ̲п̲р̲и̲п̲и̲н̲е̲н̲н̲я̲ ̲р̲о̲с̲т̲у̲.
2) Стаття 153 Кодексу України про адміністративні правопрушення (КУПАП): “Знищення або ̲п̲о̲ш̲к̲о̲д̲ж̲е̲н̲н̲я̲ зелених насаджень в населених пунктах”.
3) Стаття 152 КУПАП: “Пошкодження обєктів благоустрою”.
* зелені насадження є елементами об’єктів благоустрою відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», ст.21, ч.1, п.2.

Згідно з Правилами утримання зелених насаджень в містах України (Наказ №105 від від 10.04.2006) є три види обрізання:
1) ̲ф̲о̲р̲м̲у̲в̲а̲л̲ь̲н̲е̲ – здійснюється для формування крони, видаляються лише 1-2-річні паростки (ті що виросли за останній рік-два).
В міській практиці це також – підняття крони (над тротуарами і проїжджою частиною, біля дорожніх знаків тощо), пониження крони (під електромережами та іншими комунікаціями), прорідження крон дерев для кращого освітлення приміщень тощо.
2) ̲с̲а̲н̲і̲т̲а̲р̲н̲е̲ проводять для видалення сухих та аварійних гілок. Проводять його в період вегетації (коли дерево зелене), щоб не сплутати сухі з живими.
3) ̲о̲м̲о̲л̲о̲д̲ж̲у̲в̲а̲л̲ь̲н̲е̲ застосовується лише до СТАРИХ дерев, у яких всихає верхівка. Воно проводиться поступово ПРОТЯГОМ 2-3 РОКІВ.
За один раз можна зрізати до 30% крони. Отже, в перший рік зрізають третину гілок (починаючи зверху), що спонукає старе дерево відрощувати молоді пагони. На другий рік – ще 1/3 старих гілок. І на третій рік за необхідності зрізають решту старих гілок – а за ці роки в дерева вже виросли молоді гілки, тому воно без зайвого стресу переживає цю поступову обрізку.
Як бачите, це не має нічого спільного з тим, що роблять у нас – коли приїхали і за один раз залишили від дерева голий стовбур – і називають це «омолодженням».
4) Після обрізки місця зрізів повинні бути замазані фарбою (п. 9.1.11.2 Правил). У нас цей пункт комунальники ніколи не виконують ─ між тим саме через відкриті рани в дерево проникають шкідливі мікроорганізми й грибки, які зрештою і призводять до його загибелі.

Від редакції: По-перше, на виконкомі питання такого варварського “кронування” дерев  ніколи НЕ РОЗГЛЯДАЛОСЯ. Хто приймав рішення проводити ці роботи в місті, переяславцям повинен тепер пояснити міський голова. Тож нехай це зробить на своїй особистій сторінці у Фейсбуці замість того, щоб бавитися там песиками та котиками…

По-друге, як нам стало відомо КП ВУКГ  13 березня зробило 50% передоплату в сумі 60 000 гривень ПП “ДЕМЕН-ГРУП” за роботу по коронуванню дерев з/о рах.№-5 вiд 06.03.2020р.дог.№33/20 вiд 06.03.2020р. без ПДВ. 3.03.2020. Тобто загальна сума договору становить 120 100 грн! І це за те, що ми зараз спостерігаємо? За повне знищення дерев у місті?

Доки переяславці на карантині, чиновники роблять із міста пустелю

По-третє, чи оприбутковуються згідно акту оцінки у КП ВУКГ спиляні стовбури дерев (дрова)?

Доки переяславці на карантині, чиновники роблять із міста пустелю

Доки переяславці на карантині, чиновники роблять із міста пустелю

Цей акт має бути складений у довільній формі, потім на підставі накладної дрова передаються на зберігання МВО і лише після розпорядження чи наказу керівника підприємства їх можна реалізовувати. Відносини з покупцями краще теж оформити договорами у письмовій формі (ВУКГ не приватне, а комунальне підприємство, а тому звітувати за свою роботу повинно перед громадоб міста). Щоправда, Цивільний кодекс України не забороняє проводити операції з купівлі-продажу за участю фізосіб на основі договору в усній формі (ч. 1 ст. 206 ЦКУ). Однак під час продажу установа має видати покупцю накладну і рахунок.
Надходження від реалізації згідно з ч. 4 ст. 13 Бюджетного кодексу України належать до підгрупи 4 першої групи власних надходжень бюджетних установ. У подальшому такі кошти можуть бути використані на ремонт, модернізацію чи придбання нових необоротних активів та матеріальних цінностей, покриття витрат, пов’язаних з організацією збирання і транспортування відходів і брухту на приймальні пункти, а також на господарські потреби бюджетних установ, включаючи оплату комунальних послуг і енергоносіїв. Нашому ВУКГ що гроші не потрібні? Тоді чому підприємство вже двічі просило й отримало з бюджету близько 2 мільйонів гривень безповоротної допомоги?

За цим посиланням можна побачити відео, на якому зафіксовано факт зрізування абсолютно здорового дерева

P.S. Таке «глибоке омолодження» чи кронування дерев називається топінгом. За даними Міжнародного товариства лісівництва (ISA), топінг — це найбільша шкода, яку може завдати людина дереву. Нерозбірливе обрізання гілок призводить до голодування рослини, вона впадає в шок і починає швидко продукувати нові пагони, коли завдання обрізки зовсім інше — контролювати ширину та висоту деревини. А самі місця зрізів довго заживають, через що дерева стають уразливими для різних шкідників. Крім того, через топінг дерева падають під час урагану. Бурхливий хаотичний ріст пагонів підвищує парусність дерева, тобто величину поверхні, на яку діє вітер.