Дніпровська вода в Криму буде лише після деокупації

Як повідомив лідер кримськотатарського народу, нардеп Мустафа Джемілєв в ефірі “Радіо Крим.Реалії“, Україна пустить дніпровську воду в окупований Крим лише після деокупації півострова.

Джемілєв: “Ми будемо подавати воду, обов’язково, але тільки після звільнення Криму від окупантів”.

“Звичайно, дефіцит води в Криму є – у степовій частині це вже катастрофа для сільського господарства. … Розмови про те, що це завдає шкоди мешканцям, інші сентименти – розкажіть це в іншому місці. Ви що, очікували, що вам створять комфортні умови? Країна, чию територію ви окупували?”.

Джемілєв зазначив, що відповідно до Женевської конвенції від 1949 року “уся відповідальність за стан людей на окупованій території лежить на країнї-окупанті”. “Так що говорити про гуманітарні речі нам не треба”, – додав він.

Нагадаємо: 

До окупації Криму материкова Україна забезпечувала 85% потреб півострова у прісній воді через Північно-Кримський канал.

Наразі запаси води у Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел.

У жовтні 2019 року голова бюджетного комітету Верховної Ради України Юрій Арістов у коментарі ЗМІ заявив про ідею продавати воду в анексований Росією Крим.

Коментуючи ідею Арістова, глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що подача води до окупованого Криму означатиме здачу позицій з деокупації півострова.

На початку лютого 2020-го у Криму заявили, що питної води в окупованому Сімферополі залишилося максимум на 90-100 днів.

Постпред президента України у Криму Антон Кориневич заявив, що Україна не планує відновлювати Північно-Кримським каналом подачу води в окупований Крим.

Також Кориневич повідомив, що 11-12 лютого відбудеться виїзне засідання Комітету ВР з прав людини в Херсонській області з метою ознайомлення з питаннями, пов’язаними з тимчасово окупованими територіями АР Крим та Севастополя. Виїзне засідання, за його словами,  “ніяк не пов’язане з питанням водопостачання, а має на меті ознайомлення з ситуацією на адмінкордоні”.