Держфінмоніторинг виявив підозрілих операцій на 45 мільярдів

Державна служба фінансового моніторингу України підбила підсумки своєї роботи за перше півріччя 2020 року. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Кабміну

“Державною службою фінансового моніторингу України як підрозділом фінансової розвідки України здійснюються заходи щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення. Зокрема, в першому півріччі 2020 Держфінмоніторингом до правоохоронних органів направлено 468 матеріалів (з них 221 узагальнений матеріал і 247 додаткових узагальнених матеріалів) “, – сказано в повідомленні.

У зазначених матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів і з вчиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 44,8 млрд грн.

Держфінмоніторингом приділяється особлива увага з розслідування фактів відмивання коштів, отриманих від корупційних діянь, розкрадання і привласнення державних коштів і майна.

Так, в першому півріччі 2020 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 97 таких матеріалів (19 узагальнених матеріалів та 78 додаткових узагальнених матеріалів).

У зазначених матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів і з вчиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 2,7 млрд грн.

Відповідно до законодавства України, Держфінмоніторинг спільно з правоохоронними органами вживає заходів, спрямованих на запобігання та протидію фінансуванню терористичної діяльності, сепаратизму.

Так, в першому півріччі 2020 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 26 матеріалів (з них – 11 узагальнених матеріалів та 15 додаткових узагальнених матеріалів) щодо фінансових операцій осіб, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму, сепаратизму і / або проведених за участю осіб, публічно закликають до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або зміни меж території або державного кордону Украіни