Державній фіскальній службі необхідний серйозний “струс”

Зміни в роботі Державної фіскальної служби, яка реформується в рамках програми, узгодженої з МВФ, несуть формальний характер і не тягнуть за собою серйозних змін в її роботі, заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв’ю ZN.UA.

“На моїй першій зустрічі з технічною місією МВФ, в квітні місяці минулого року, експерти фонду вирішили ввести мене в курс справи, зокрема описавши ситуацію з реформою ДФС. Розповіли про програму, яка вже йде, про прогрес. Я скептично поставився до озвучених успіхів і жартома запитав у них чи не на 70% відсотків програма реформування вже виконана. А вони підтвердили, мовляв, майже виконана.  Знаєте, як я вгадав відсоток виконання? Я прекрасно розумію, як легко фальсифікувати зміни, підганяючи їх під потрібний відсоток виконання і нічого не змінюючи по суті “, – вказав він.

За словами Данилюка, при бажанні можна завжди знайти спосіб вписатися в формальні параметри реформи, наприклад – сконцентруватися на виконанні третьорядних завдань, залишивши без уваги основні. “Але якщо у вас будуть виконані всі третє-і другорядні завдання, а за п’ять основних ніхто навіть не брався, що зміниться? Адже реально на всі процеси впливають саме основні пункти.

В результаті реформа ДФС ніби як йде, але мало що змінюється. Цій службі необхідна дуже серйозний струс”, – зазначив міністр.

Глава Мінфіну підкреслив, що будь-які можливості зменшення корупції, в тому випадку, коли вони успішні, вибивають з системи людей, які заробляють на корупційних потоках. Вони вважають за краще залишати структуру, тому що працюють в ній не заради зарплати. “Практично все, що було в програмі МВФ щодо податкового блоку – виконано. Але формально. Поки, на жаль, все реалізовується формально. Я намагаюся знайти інші інструменти”, – зазначив Данилюк.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *