Депутат Європарламенту: Росія має взяти на себе відповідальність за збиття МН17

РФ має взяти на себе відповідальність за збиття МН17, доказова база ідентична – депутат ЄП

Як передає Радіо Свобода, окремі депутати Європарламенту висловилися щодо заяви Ірану про ненавмисне збиття українського літака: Росія має слідувати прикладу Тегерану та визнати свою відповідальність за збиття  MH17 на сході України 17 липня 2014 року.

«Ми зараз спостерігаємо за унікальною ситуацією, коли Іран випереджає Росію у своєму визнанні відповідальності. Росія має взяти на себе відповідальність за збиття МН17, але вона досі цього не зробила. Доказова база ідентична, але Росія відмовляється визнати свою провину», – заявив німецький депутат Міхаель Галер.

Депутат Європарламенту із Литви  Андрюс Кубілюс також наголосив, що Москва має брати приклад з Тегерану.

«Влада Ірану визнала свою відповідальність через кілька днів. І тут ми бачимо величезний контраст із поведінкою Росії, коли на території Україні був збитий літак Малайзії», – заявив він.

Видання наголошує, що євродепутати вперше публічно  засуджують Росію та порівнюють реакції Тегерану і Москви на збитий літак.

Втім, незважаючи на те, що Іран взяв на себе відповідальність за збиття українського лайнера, в Європарламенті закликають продовжувати  розслідування авіакатастрофи PS 752, бо «ще є багато питань без відповідей».

Андрюс Кубілюс прокоментував, що наразі Іран співпрацює з усіма сторонами слідства, однак це може змінитися у будь-який момент, а саме слідство, імовірно, триватиме кілька років.

Як повідомляв Mind, у грудні 2019 року Росія заявила, що готова надати Нідерландам наявні дані про незакриття повітряного простору над сходом України в день аварії Boeing MH17 в 2014 році.