Дефіцит держбюджету зросте до 8%, але НБУ каже, що це не страшно

Короткострокове збільшення дефіциту державного бюджету є інструментом подолання наслідків економічної кризи і не несе в собі загрози для макрофінансової стабільності. Про це заявив заступник голови правління НБУ Дмитро Сологуб під час онлайн-конференції, організованої Європейською бізнес асоціацією.

“Розрахунки уряду показують зростання дефіциту державного бюджету у 2020 році з 2% до 8%. Так, це значне зростання, але потім економіка відновиться. Короткострокове зростання дефіциту бюджету на один рік не є великою проблемою”, – повідомляє Сологуб.

За його словами, в порівнянні з іншими країнами, що розвиваються, з точки зору бюджету у України не така погана ситуація.

 “У нас є доступ до допомоги від інших донорів,  не потрібно вести довгих переговорів. Потрібно зробити те, що давно потрібно було зробити, і отримати доступ до фінансування”, – пояснює він.

Також за словами Сологуба співвідношення держборгу до ВВП може збільшитися до 70%

“Співвідношення держборгу до ВВП може збільшитися з 50% до 60-70%. Якщо наступного року економіка повернеться до зростання, то воно може становити 10 відсотків, а реальне – 3 відсотка. Тоді ми повернемося до зниження співвідношення держборгу до ВВП”, – резюмує топменеджер НБУ.

Нагадуємо:

Доходи бюджету в березні склали 87,9 млрд грн при плані 98,1 млрд грн,  рівень невиконання плану за доходами складає 10,4%. З них недобір надходжень по податках та митниці – 8,8 млрд грн.

30 березня Верховна Рада не прийняла за основу законопроєкт №3279 про внесення змін до закону “Про Державний бюджет України на 2020 рік”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *