Чорновіл: Ситник має піти з НАБУ тільки після того, як його буде засуджено. Його потрібно посадити у в’язницю

Глава НАБУ Артем Ситник порушив не тільки українське, але і європейське законодавство, заявив у коментарі виданню “ГОРДОН”політолог, екс-нардеп Тарас Чорновіл.

Європейський союз має виступити за відставку глави Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника, заявив у коментарі виданню “ГОРДОН” політолог, екс-нардеп Тарас Чорновіл.

“Поки що в ЄС немає офіційної позиції щодо питання НАБУ. Вони ще вивчають ситуацію. Є лише заяви окремих чиновників і євродепутатів. На цей момент усі досягнення НАБУ – це повернення до бюджету $1 тис. Більше нічого немає. Главі ГПУ необхідно повідомити нашим партнерам у ЄС, що Ситник порушив європейське законодавство. Насамперед, це стосується пропозиції хабара заступнику голови міграційної служби. За це ЄС зобов’язаний вимагати відставки Ситника. Тобто він порушив не тільки українське, але і європейське законодавство”, – підкреслив політолог.

На його думку, Ситника мають засудити.

“Що стосується США, то там буде складніше. Їм доведеться пропонувати варіанти співпраці. Зараз треба більше працювати з Держдепом і роз’яснювати їм усі обставини. Ситник має піти з НАБУ тільки після того, як його буде засуджено. Його потрібно посадити у в’язницю, адже він порушив серйозні статті”, – зазначив Чорновіл.

Голови фракцій Блоку Петра Порошенка і “Народного фронту” Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект №7362, яким пропонують надати Верховній Раді право висловлювати недовіру представникам Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і членам Національного агентства з питань запобігання корупції.

Згідно з ініціативою, питання про висловлення парламентом недовіри керівникам НАБУ, ДБР, САП або члену НАЗК можуть виносити на розгляд парламенту за пропозицією президента, Кабінету Міністрів або 150 народних депутатів. Висловлення недовіри зазначеним чиновникам призводить до їхньої відставки.

6 грудня народний депутат від БПП Мустафа Найєм повідомив, що законопроект про звільнення глав антикорупційних органів рішенням Ради зняли з порядку денного.

Нардеп від БПП Сергій Лещенко заявив, що Рада може проголосувати за цей законопроект 7 грудня. Він назвав це “вбивством НАБУ”.

Міжнародна організація Transparency International попередила, що ухвалення законопроекту буде означати демонтаж антикорупційної реформи в Україні.

Екс-помічник заступника глави Пентагону з питань України та Євразії Майкл Карпентер заявив, що буде рекомендувати США скоротити допомогу Україні в разі звільнення директора НАБУ.

Ситник зазначив, що допускає можливість свого звільнення найближчими днями.