Чому українці повинні плати за газ, яким не користуються? Пояснення міністра
«Потрібно постійно витрачати гроші для того, щоб підтримувати все в робочому стані», – заявив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель. Українці мусять сплачувати рахунки за транспортування газу, навіть якщо не користуються ним для того, щоб підтримувати систему в робочому стані. Про це міністр сказав в ефірі «Свободи слова» на каналі ICTV
«Це робиться для того, щоб український споживач у будь-який момент міг відкрити газ і отримати його. Це коштує грошей. Є ті витрати, які є умовно постійними. Тобто їх треба вкладати навіть, якщо ти не споживаєш. Так складається тариф. Це така сама послуга, як і водопостачання. Іноді таку систему називають ще абонплатою. Потрібно постійно витрачати гроші для того, щоб підтримувати все в робочому стані», – заявив міністр.
Оржель також пояснив різницю у платіжках в різних регіонах. Він зазначив, що ціни за доставку різні, через те, що у кожного споживача є своя інфраструктура, яка доставляє газ. Відповідно, якщо споживачі споживають менше, то вони повинні платити більше за користування цією інфраструктурою.
Зі свого боку голова комітету з питань енергетики Андрій Герус додав, що будуть звернення до НКРЕКП з проханням про мінімальну плату, якщо газу споживається мінімально або не споживається взагалі.
Як відомо, через додаткові платіжки за транспортування газу люди стоять у величезних чергах.
На днях заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко заявив, що у лютому Міністерство соціальної політики донарахує субсидію та пільгу за нову послугу з розподілу природного газу автоматично, тож додаткове звернення громадян не потрібне.
Зараз напрацьовується механізм, щоб не було окремих платіжок за транспортування та за споживання газу. Про це повідомив міністр енергетики. Олексій Оржель заявив, що в уряді наразі працюють над створенням єдиної платіжки за транспортування газу та його споживання.
«Регулятор у нас незалежний, він має забезпечити баланс інтересів споживачів і галузі, але зараз напрацьовується, щоб не було окремих платіжок за транспортування та за споживання газу. Щоб це була окрема величина, яку треба сплатити, але не дві платіжки, щоб не дратувати українців», – сказав міністр.
Нагадаємо, з 1 січня за газ і його доставку українці повинні платити окремо. Сума в платіжці за розподіл газу залежить від спожитих обсягів. За основу буде братися обсяг використаного палива за попередній період (на 2020 рік це час із 1 жовтня 2018-го до 30 вересня 2019-го), який ділиться на 12 і множиться на тариф місцевих операторів.