Чому під час пандемії міськрада залишилася без начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій
Головному редактору газети «Діловий Переяслав»
Помойницькій Світлані Іванівні
жителя міста Мартинова Сергія Георгійовича,
адреса, № телефону
Хочу поділитися з редакцією своєю історією, яка може бути корисною для розуміння, як наш міський голова Костін Т.В. проводить кадрову політику.
Я, Мартинов Сергій Георгійович, пропрацював у міській раді з червня 2007 року по 1 квітня поточного року з невеликою перервою в пів року з листопада 2015 по березень 2016 року. Маю статус інваліда війни, бо був у 1986 році ліквідатором Чорнобильської катастрофи. Я – ветеран органів внутрішніх справ, у яких пропрацював з 1984 по 2000 рік.
Начальником відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому міської ради я працюю з квітня 2016 року. Відділ складається з двох осіб, крім начальника, ще є головний спеціаліст з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної та мобілізаційної роботи. В його обов’язки входить інформування відповідних органів про відвідування іноземними делегаціями нашої міської ради.
Так от, 4 лютого поточного року до міської ради завітала турецька делегація. Цього дня головний спеціаліст був у відрядженні в Києві, а я був на робочому місці. Ні його, ні мене ніхто з керівництва міської ради про візит турків не сповістив. З ними зустрілися міський голова, секретар ради Бочарін та головний архітектор Степаненко. По логіці, хтось із них, Костін чи Бочарін, повинні були сповістити мене про візит, але цього чомусь не сталося. Мабуть, тому, що Костін, пропрацювавши на посаді голови 6 років і прийнявши не одну іноземну делегацію, так і не засвоїв, що, згідно з пунктом 719 «Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, установах і організаціях», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2013 №939, необхідно інформувати про іноземців відповідні органи як до їх приїзду, так і про мету їхнього візиту і склад делегації.
Раз цього не сталося, то відповідно до вищевказаного порядку треба провести службове розслідування і з’ясувати, хто винен у порушенні цього важливого документу. У виконкомі була створена комісія: голова – керуюча справами, члени комісії – начальник юридичного відділу та головний спеціаліст по роботі з кадрами. Через тиждень комісія у своєму акті рекомендувала притягнути до дисциплінарної відповідальності мене.
24 лютого голова підписує розпорядження №32/07-09/11-20 про оголошення Мартинову С.Г. догани за порушення при організації прийому іноземців в адміністративному приміщенні Переяславської міської ради.
Я, звісно, обурився. Намагався з’ясувати в Костіна, за що мене покарано, але внятної відповіді не отримав. Тоді я звернувся до адвоката за правовою допомогою, а саме оскарження і скасування незаконної догани в адміністративному обласному суді.
Костін через «доброхотів» узнав про це, визвав мене в кабінет і спитав: «Як у такому разі ми будем далі працювати?» На що я відповів: «Будемо працювати чесно».
З цього моменту я зрозумів, що спокійна робота в міській раді для мене скінчилася. Так воно і вийшло, і дуже швидко. Отримавши зарплату за березень, я побачив, що вона набагато менша від очікуваної. Ознайомившись із розпорядженням голови «Про преміювання та встановлення надбавок працівникам управлінь, відділів, центрів та служб виконкому міської ради», я зі здивуванням побачив, що надбавка за високі досягнення у праці в мене стоїть 20%, усім іншим, як і зазвичай, стояла 50%, і тільки деякі, ті, що були в березні у відпустці, отримали по 30%.
Я зрозумів, що Костін буде мститися мені й надалі, і тому звільнився з 01.04.2020 з роботи за власним бажанням.
Чому під час пандемії міськрада залишилася без начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій
Коментар редакції.
Світлана Помойницька. Знаєте, а мене подібне навіть не здивувало. Методи керівництва нинішнього мера вже давно вийшли за всі рамки пристойності. Не будучи спеціалістом в будь-якій галузі, в тому числі і юридичній (має юридичну освіту), Тарас Костін ніколи не вирізнявся ні знанням законів, ні вмінням комунікувати з людьми, ні …
Те, що начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення почали переслідувати саме зараз, в час пандемії, лише підтверджує той факт, що для нашого міського голови на першому місці завжди був навіть не професіоналізм підлеглих, а беззаперечне виконання ними його вказівок (не завжди правильних і мудрих), та власні амбіції…. Сумно
Олександр Матвієнко. Особисто я знаю Сергія Мартинова ще з радянських часів, познайомився, коли він у якості працівника правоохоронних органів приходив у ЖЕК, де я працював інженером, розбиратися в неприємній ситуації за наклепом одного недоброзичливця. До честі Сергія Георгійовича, він проявив і порядність, і професіоналізм. У 2006-2010 рр. ми разом працювали в міській раді, і його фаховість та виконавська дисципліна ніколи не викликала сумнівів у тодішнього керівництва міста. Ніяких проблем із ним ніколи не виникало. Взагалі слід сказати, що в ті часи у міській раді був чудовий колектив, який згуртовували дружною роботою і перші особи, і кожний працівник на своєму робочому місці. Нині складається враження, що завданням чинного міського голови є остаточний розвал самоврядування.
У приватній бесіді Сергій Мартинов мені розповів, яке значне навантаження лягло на відділ у зв’язку з пандемією. Справа ж не стільки в зарплаті, а в несправедливості та зверхньому ставленні мера до підлеглих. Читачі, певно, звернули увагу, що Костін навіть не спробував розібратися в ситуації та залагодити конфлікт. Схоже, він вміє лише тиснути, давити і грубити, вважаючи міськраду своєю приватною власністю. А підлеглі виконують усі його вказівки, що ми бачимо на прикладі комісії, яку очолює керуюча справами. Сумно все це… Особливо на фоні пандемії та пов’язаної з нею надзвичайної ситуації. Замість того, щоб гуртувати колектив і громаду, Костін нібито спеціально ослаблює відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, доводячи ситуацію до межі критичності. І як у насмішку над громадою закликає об’єднуватися. Тобто, ви зі мною об’єднуйтеся, а я вас давитиму. Бо в поняттях мера об’єднуватися – значить не перечити йому, а робити все, що він накаже. А коли Сергій Мартинов виграє справу й відсудить собі ще й компенсацію за заподіну моральну шкоду, хто її платитиме? Та вже ж не мер. Виплати будуть здійснені з міського бюджету, тобто з коштів громади. Так що продовжуйте дякувати міському голові за те, що він вас ощасливлює.