Чому коронавірус не такий страшний, як його малюють

Галас навколо коронавірусу не вщухає з самого початку епідемії – про нього щодня пишуть новини, а влади країн продовжують вводити карантинні заходи, часом досить жорсткі. Все це часом викликає паніку у населення. Однак, це зайве – краще ще раз згадати про особисту гігієну і прочитати факти, які говорять про те, що сильно боятися не варто.

Всі помруть? Ні

ВВС передає слова медиків, які наполягають на тому, що смертність від коронавіруса на порядок вище, ніж від грипу. Однак, це не зовсім так і до закінчення епідемії такі висновки робити не можна. Краще подивитися на абсолютні цифри, наприклад, за допомогою інтерактивної карти поширення Covid-19 від американського дослідницького Університету Джонса Гопкінса.

У ній вчені збирають всі актуальні дані про хворобу, в тому числі і ті, на які зазвичай мало звертають увагу. Мова про кількість видужали. Отже, станом на 10 березня в світі зафіксовано понад 113 тисяч заражених (з них в Китаї – 81 тис.). Всього померло понад 4 тисячі (більше 3 тис. – в Китаї), а видужало вже більше 63 тисяч чоловік – більше половини. Смертність, таким чином, склала близько 3,5%.

Але і це далеко не кінцевий показник. Справа в тому, що за словами медиків, у деяких заражених хвороба протікає дуже легко, часом настільки, що коронавірус плутають із застудою. Якщо вийде виявити і цих заражених, то на думку головного санітарного лікаря Англії професора Кріса Вітті, смертність складе близько 1% (від грипу, до речі, теж вмирає менш 1% заражених).

Також варто відзначити, що жертвами коронавіруса в основному є люди похилого віку, у яких були діагностовані і інші захворювання. Ризик смерті у молодих здорових людей близький до нуля.

Як не підчепити заразу?

Як вдалося з’ясувати медикам, Covid-19 можна підхопити при близькому спілкуванні з зараженим. Наприклад, якщо людина чихне на відстані менше ніж два метри або буде говорити, бризкаючи слиною. Також з’ясувалося, що підчепити хворобу можна і з твердої поверхні за типом ручки дверей або поручня ескалатора. У таких місцях вірус може виживати більше двох діб.

Так як не торкатися нічого – явно не вихід, медики рекомендують часто і дуже ретельно мити руки (бажано не менше 20 секунд), користуватися антисептиком і по можливості не чіпати обличчя. Останнє, правда, теж не дуже реально, так як зазвичай це відбувається рефлекторно. Так що залишається лише частіше мити руки ..

Ще одне: не варто вірити тому, що нібито від зараження рятує алкоголь. Це не так, і навіть навпаки – алкоголь як раз таки послаблює імунну систему.