ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ ЕМОЦІЙНО ВІДРЕАГУВАВ НА ПІДОЗРУ І ЗВИНУВАТИВ ЛУЦЕНКА У ПОМСТІ

Екс-мер Києва назвав людей, які, на його думку, причетні до інкримінованого йому злочину.

Екс-мер Києва Леонід Черновецький, якому Генеральна прокуратура повідомила про підозру у зловживанні владою, заперечує всі звинувачення на свою адресу. Він звинуватив генпрокурора Юрія Луценка у помсті.

Про це Черновецький заявив на своїй сторінці у Facebook, при цьому його повідомлення майже повністю було написане з використанням клавіші Caps Lock.

За словами екс-мера Києва, в 2008 році він під час засідання РНБО при повному Кабінеті міністрів і президенті Вікторові Ющенку звинуватив Луценка у вимаганні землі у мерів міст. Черновецький стверджує, що коли президент вийшов з залу, то Луценко підбіг до нього і кілька разів вдарив. На думку колишнього мера столиці, саме за ті слова про вимагання землі генпрокурор йому зараз мстить.

Черновецький також заявив, що “в історії кримінального права ще не було випадку, щоб за підписання рішення колегіального органу в “інтересах невстановлених осіб” мера притягали до суду”.

“Це новела і той слідчий, хто підписав таку постанову, обов’язково разом з Луценко потрапить за це у в’язницю”, – зазначив Черновецький.

Що стосується рішення щодо передачі землі для будівництва вертолітного майданчика на Парковій дорозі в Києві, в якому підозрюється Черновецький, екс-мер заявив, що в той час містом він вже фактично не керував.

“До часу підписання мною рішення мерією вже фактично керував Попов, а засідання ради вела Герега! Вона практично і була тоді мером. А перевіряти Герегу, від якої надійшло це рішення, у мене навіть не було повноважень”, – запевняє Леонід Черновецький.

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура України повідомила про підозру колишньому меру Києва Леоніду Черновецькому в зловживанні владою або службовим становищем.

Так, управлінням з розслідування злочинів, скоєних злочинними організаціями, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного будівництва об’єкта інженерної та транспортної інфраструктури (вертолітного майданчика) на Парковій дорозі в Києві за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 298, ст. 356, ч. 1 ст. 358, ч.2 ст. 364, ч. 2 ст. 364-1, ч. 3 ст. 368-4 КК України.

“За результатами розслідування, 14.07.2017 року колишньому Київському міському голові Черновецькому в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України, повідомляється про підозру у вчиненні… кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем) “, – сказано в повідомленні.

Встановлено, що в результаті незаконних дій Черновецького, здійснюваних в інтересах невстановлених зараз осіб з найближчого оточення колишнього президента України Віктора Януковича, територіальній громаді і місту Києву завдано збитків на загальну суму понад 250 млн грн.

Раніше про підготовку кримінальної справи стосовно колишнього мера Києва Черновецького повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко на засіданні регламентного комітету Верховної Ради.

11 липня Верховна Рада підтримала подання генерального прокурора України Луценка про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Олеся Довгого.

Депутата підозрюють у зловживанні службовими обов’язками, скоєному в співучасті, з метою незаконного відчуження 10 земельних ділянок природно-заповідного фонду – заказника Жуків острів загальною площею 44,25 га.