Через коронавірус ВООЗ оголосила надзвичайний стан

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила надзвичайну ситуацію у зв’язку з розповсюдженням вірусу за межами Китаю. Кількість загиблих від китайського коронавірусу досягла 213 осіб. 

Як повідомляє NPR, очільник ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус, заявив, що “Оголошую надзвичайний стан міжнародного значення у сфері суспільної охорони здоров’я через глобальний спалах нового коронавірусу… Головна причина (надзвичайного стану – ред.) не те, що відбувається в Китаї, а те, що відбувається в інших країнах. Ми найбільше занепокоєні тим, що вірус може потрапити в країни зі слабкою системою охорони здоров’я”.

 Він також відзначив, що у такий спосіб ВООЗ намагається допомогти цим країнам.

Видання зазначає, що цей крок має сприяти активізації міжнародного фінансування.

Відповідно до процедур ВООЗ, три критерії декларації полягають у тому, що це “надзвичайна подія”, що вона “становить небезпеку для здоров’я в інших державах унаслідок міжнародного поширення хвороб” і що вона “потенційно вимагає скоординованої міжнародної відповіді”.

Водночас, в організації не сумніваються, що Китай зупинить його розповсюдження.

У епіцентрі захворювання, китайській провінції Хубей, померло 204 людини. За даними органів охорони здоров’я Китаю, на четвер у країні нарахували 9692 випадки зараження.

Близько сотні випадків зафіксували у щонайменше 18 країнах.

 Окрім того, Італія оголосила про виявлення вірусу у двох китайських туристів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *