Борги по сплаті за електроенергію призведуть до відключень

Несплата рахунків за світло призведе до відключень – оператори
 Електроенергію відключать?

Сплата рахунків населення за електроенергію та комунальні послуги впала нижче за 50%, що спровокувало кризу галузі. Про це заявили представники обленерго.

Оператори системи розподілу електроенергії заявляють, що в період карантину спостерігається значне зниження платежів населення. Це може привести до того, що компанії не матимуть змоги виконувати ремонти, а будь-яка надзвичайна погодна ситуація приведе до масового знеструмлення.

“Кошти, які надходять на рахунок компанії, суттєво зменшилися. Фактично зараз цифра опустилась до 50% від того, що ми повинні отримувати. Відповідно питання про виконання інвестиційної та ремонтної програми стоїть дуже гостро. Коштів катастрофічно не вистачає. І ми з острахом думаємо про те, що може бути, якщо станеться якесь катастрофічне погодне явище. Такі речі як неплатежі – дуже для нас небезпечні”, – заявляє Михайло Ільницький, голова правління Чернігівобленерго.

Зі свого боку генеральний директор ДТЕК Київські Електромережі Маріс Куніцкіс підкреслив, що несплата за комунальні послуги киян матиме негативний вплив на стабільність електропостачання.

“Ми не зможемо фінансувати інвестиційну чи ремонтну програму. Це приведе до збільшення аварійності. У нас не буде коштів, щоб закупити матеріали, провести роботи. Ця проблема дуже болюча і буде мати негативний ефект”, – стверджує Куніцкіс.

Він також відзначив, що в ЄС не існує проблеми несплати за електроенергію.

“Ми члени європейської асоціації ОСР – E.DSO – спілкуємося з колегами. Вони також зіткнулися із зниженням платежів, але виключно через зниження споживання. У Європі в принципі не існує проблеми несплати постачальників та населення, що ставлять під загрозу існування галузі, тому що всі розподільчі компанії отримують оплату за електроенергію – напряму від клієнта. Якщо не буде оплати – клієнт просто не отримає електроенергії”, – заявив Куніцкіс.

Раніше ДТЕК Київські електромережі повідомляв, що під час карантину рівень розрахунків клієнтами послуг з електропостачання критично погіршився. Вже у квітні загальний борг перед становить майже 60 млн грн.

Нагадаємо, раніше керівник “Житомиробленерго” Олексій Шекета повідомив, що через зменшення платежів за спожиту електроенергію вони можуть запровадити віялове відключення електропостачання для підприємств та побутових споживачів.