Бізнес за рік вивів з України $1,8 млрд дивідендів

Обсяги репатріації бізнесом дивідендів у 2017 році дещо перевищили прогнози Національного банку України (НБУ) і склали $1,8 млрд.

Про це повідомив заступник глави Національного банку України Олег Чурій в ефірі Радіо Вести.

За його словами, сума репатріації дивідендів склала $1,8 млрд.

“Це трохи більше, ніж ми очікували. Ми побачили збільшений обсяг репатріації у кінці року, можливо, тому що ми дозволили репатріацію дивідендів до 2014 року. Напевно, компанії почали більш активно виводити дивіденди у кінці року, але в цілому ми не бачимо проблем в тому, що сума виявилася більшою, ніж ми очікували “, – додав Чурій.

Заступник голови Нацбанку зазначив, що репатріація дивідендів є одним з головних напрямків валютної лібералізації НБУ і регулятор планує збільшення ліміту по репатріації, який зараз становить $5 млн на місяць для бізнесу.

Однак, для цього НБУ потрібно оцінити можливий відтік валюти і вплив цього відтоку на валютний ринок. За словами Чурія, вже найближчим часом банкам будуть направлені запити щодо бажання їх клієнтів по репатріації дивідендів за 2017 рік. Після чого у регуляторі дадуть оцінку зібраній інформації і на її підставі проводитимуть лібералізацію.

Раніше повідомлялося, що з червня 2016 року бізнес вивів з України $2,1 млрд дивідендів.

Нагадаємо, у квітні 2016 року НБУ зняв заборону на репатріацію дивідендів в рамках лібералізації валютного регулювання.

14 листопада НБУ пом’якшив вимоги до бізнесу по репатріації дивідендів за кордон в іноземній валюті.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *