Білий дім хоче виступу перед Конгресом держслужбовця, який поскаржився на Трампа

У Білому домі працюють над угодою, яка б дозволила співробітнику розвідки, який подав скаргу після розмови президента США Дональда Трампа з президентом Володимиром Зеленським, розкрити її деталі слідчим Конгресу.

Джерело: The New York Times

 Як повідомляє видання, чиновники адміністрації Трампа розглядають таку можливість, перш за все, задля припинення закликів до імпічменту Трампа.

Зустріч неназваного держслужбовця із слідчими Конгресу дозволила б пролити світло на окремі деталі поданої скарги з приводу намагань президента США змусити українську владу почати розслідування щодо сина Джо Байдена.

 Раніше Білий дім заборонив оприлюднювати деталі скарги Конгресу, посилаючись на невідповідність законодавства.

Але в понеділок, у зв’язку із тиском демократів та республіканців, адміністрація розпочала процес скасування цього рішення.

Нагадаємо:

  • 24 вересня спікерка Палати представників Ненсі Пелосі зробила офіційну заяву про ініціювання процедури імпічменту президента США Дональда Трампа з приводу тиску на президента України Володимира Зеленського.
  • Президент Дональд Трамп доручив 25 вересня оприлюднити стенограму його телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським.  Дозвіл на оприлюднення розмови від української сторони в США отримали.

Передісторія:

  • Минулого тижня стало відомо про розслідування за скаргою неназваного держслужбовця проти Дональда Трампа.
  • Президента підозрюють у просуванні власних політичних інтересів під час телефонної розмови з Володимиром Зеленським.
  • ЗМІ стверджують, що Трамп нібито вимагав від українського колеги розпочати кримінальне розслідування проти свого головного конкурента на президентських виборах Джо Байдена або ж його сина Хантера.
  • Лідер США також нібито міг шантажувати Зеленського.
  • Трамп заперечує “некоректність” будь-яких висловлювань зі свого боку в розмові із Зеленським.
  • Водночас президент США визнав, що обговорював з українським президентом свого політичного конкурента Джо Байдена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *