Більшість українців не підтримують дистанційне навчання

Понад половина (52,8%) опитаних громадян України негативно ставляться до дистанційного навчання, яке запроваджувалось у школах під час карантинних заходів.

А майже дві третини (65,8%) не хотіли би, щоб елементи дистанційного навчання залишались у школах після карантину. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у січні 2021 року, інформують Економічні новини.

Говорячи про дистанційне навчання у школах під час карантину, 34,5% опитаних сказали, що ставляться до нього негативно, а 18,3% – скоріше негативно. 24% громадян України сприймають «дистанційку» скоріше позитивно, а 14,1% – позитивно. 9,1% респондентів не визначились із відповіддю.

Більшість українців не підтримують дистанційне навчання

44,4% українців точно упевнені, що не варто залишати у школах елементи дистанційного навчання після завершення карантину, ще 21,4% сказали, що скоріше не варто. Скоріше хотіли би збереження елементів дистанційного навчання у школах 8,7% респондентів, а точно хотіли би – 9,5%. Не визначились із відповіддю на запитання 16,1%.

Більшість українців не підтримують дистанційне навчання

Також у ході дослідження соціологи попросили українців порівняти ефективність двох епізодів дистанційного навчання: того, яке відбувалось у січні 2021 року, та того, яке було запроваджено у березні-травні 2020 року. З’ясувалось, що для 20,7% респондентів ефективність дистанційного навчання не змінилась. Для 24,1% навчання у січні стало менш ефективним (для 17,2% значно менш ефективним, для 6,9% – трохи менш ефективним). На думку 23,7% українців, дистанційне навчання у січні 2021 року було більш ефективним, ніж навесні 2020 року (для 5,5% стало набагато більш ефективним, для 17,2% – трохи більш ефективним). Не змогли порівняти два епізоди дистанційного навчання 32,4% опитаних.

Більшість українців не підтримують дистанційне навчання

Дослідження проводилось компанією «Active Group» з 23 по 25 січня 2021 року методом CATI (телефонні інтерв’ю за чітко структурованою анкетою за допомогою інтелектуальних систем). Географія: вся територія України за виключенням окупованих регіонів. Загалом опитано 1200 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном України та типом населеного пункту (місто/село). Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,9%.