Без прогресу «Мінська» бойові дії повернуться на рівень літа 2014 року – експерт

Мінський процес знаходиться в глухому куті і його потрібно просунути. Безпосередньо Америка і Європа можуть виступити таким «пушером», щоб щось почало змінюватися.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив лідер ГО «Донбас SOS» Олександр Горбатко, аналізуючи інформацію про те, що 7 липня Джон Керрі відвідає Україну і проведе переговори з керівництвом щодо реалізації Мінських угод.

«Ніхто не хоче виконувати навіть перший пункт « Мінська »- ні наші чиновники і політики, ні РФ. Всіх це влаштовує, тому що на цьому можна заробляти, можна все списувати на війну і просити якісь донорські програми та транші. У свою чергу, світ розуміє, що якщо вони не допоможуть, то війська опиняться і на кордоні з Польщею », – міркує Горбатко.

На його погляд, візит Керрі буде свого роду тиском на Україну, але для РФ це знак, що США підтримують нас.

Крім того, на думку експерта, США можуть приєднатися до «нормандської четвірки». «Нормандська четвірка» не має програми, як «Мінськ», де є чіткі пункти. «Нормандська четвірка» – це не окремий формат, а додаткове поле для діалогу. Якщо США до нього приєднаються, це посилить позиції України », – вважає він.

Раніше Штати, як пояснив експерт, боялися влазити і не хотіли створювати додаткових прецедентів. «Однак зараз потрібно зробити якийсь крок, тому що якщо зрушень в« Мінську »не буде, ситуація може закінчитися плачевно для всіх сторін, а бойові дії можуть поновитися в тому форматі, в якому вони були влітку 2014 року», – проаналізував Олександр Горбатко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *