Америка серйозно взялася за Україну
У Києва був дуже хороший тиждень. 9 липня держсекретар США Рекс Тіллерсон оголосив, що санкції проти Росії будуть збережені доти, доки Кремль не зробить перший крок до зниження напруженості на сході України. А 7 липня, перед тим як президент США Дональд Трамп і президент Росії Володимир Путін вперше зустрілися на саміті G-20, Тіллерсон призначив на посаду спеціального посланника США в Україні Курта Волкера, представника крила російських яструбів.
«Той факт, що вони призначили [Волкера], є ознакою того, що ця адміністрація серйозно ставиться до України», – сказав в інтерв’ю Foreign Policy Джон Гербст, екс-посол США в Україні.
Оразу після саміту G-20 в Гамбурзі Тіллерсон і Волкер вилетіли до Києва, щоб зустрітися з президентом України Петром Порошенком. Тіллерсон заявив, що війна в Україні була «запланована і запущена Москвою». Жорсткі висловлювання Тіллерсона і призначення Волкера, близького колеги сенатора Джона Маккейна, говорять багато про що. Ця одноденна поїздка до Києва підкреслює їх прагнення допомогти Україні впоратися з Росією.
Нарешті, після трьох років убивств і хаосу, Путіна хоч якось осмикнули. Мінські угоди були приречені з самого початку. Але навіть якщо вони якимось чином воскреснуть, цього разу в процесі братиме участь і новий президент Франції Еммануель Макрон, один з небагатьох західних лідерів, який відкрито критикує Путіна за кібератаки і ситуацію в Україні.
Очевидно, що Путін загрався.
Дипломати можуть ставити перед собою завдання закінчити цей конфлікт, але в реальності йдеться про те, щоб змусити Росію залишити територію України і виплатити їй репарації, а також зробити Україну членом НАТО, щоб така ситуація більше ніколи не повторилася.
Редактор канадського National Post, старший науковий співробітник Atlantic Council